Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Dobrý den, potřeboval bych poradit jelikož si instaluju Debiana, jaké CD mám stáhnout abych tam mel možnost přidat do jádra modulo ndiswrapper, protože CD-debian-xfce-testing tam tento modul nemá . A bez něj se bohužel nepřipojím na net, teda jestli to pak tu wifi WL-138G v2 zprovozním ale co sem vydel navody tak by to nemel byt problem. V Ubuntu sem ju zprovoznil. Upozornuji, že mám jen CD :-). Poslední
). Tak honem honem prosím rady, Debian je oproti Ubuntu rychlejší
.
Co to? Omlouvám se, ale nerozumím .
Aha, našel sem to na googlu, takže chcete tim rict, že si mam zase nainstalovat Ubuntu a z toho nainstalovat Debian. No to bude porod.
Tak sem našel DVD. Takže asi konec všem strastím a slastím. Du stahovat DVD č.1 Debianu. Jestli na tom není modul pro ndiswrapper tak se zabiju. Nevíte jak to zjistit jestli tam je nebo ne? At to nestahuju zbytečne :-).
Tak co nestahuju to zbytečně? Stahuju první DVD amd64. Jestli tam ten ndiswrapper nebude tak to rozkopu ! Proč já musím mít vzdycky speciální wifi která se nenačte automaticky doprd... S google sem chytrej jak svina, ale bez internetu su uplne tupej.
A co si proste jen stahnout ty konkretni baliky? Jsou max tri, co jsem tak pochytil z popisu...
je to nejakej src modul ndiswrapper či co. jen ten potrebuju. mrknu na stranky debianu jestli tam je nejaka moznost stahnout jednotlivy baliky.
No tak tam ta moznost je.. tak uvidime co se stane . Ale ted stahuju DVD tak to vyzkousim az potom.uz mi zbyvaj jen 4 hodiny
.
Tak sem se na to stahovani DVD cka vykaslal a dal tam zas to CD xfce debian testing s tím ze tam dohraju ty balíky. No, a začlo mi pravé nefalšované DEPENDENCY HELL . ndiswraper src potrebuje bzip2, dále potrebuje debhelper a debhelper potrebuje dalších 9 balíčku na kterých je zavislý apredpokladam ze ty další balíky budou taky na něčem zavisly. To nemam šancu vyřešit.
Se prostě na to vyseru a koupim si wifi kartu ktera ma ovladač přímo v jádru! Hlavně že ten kokot co mi tu co ted mam prodaval rikal ze si mysli ze v Linuxu pujde. To jo, ale s problemama, kokot, hlavne ze mel sako a kravatu debilek.
Nevíte o nejaky podporovany wifi karte normalne dostupnou v obchodech kamenych?
Tiskni
Sdílej: