Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravím linuxovou (unixovou) komunitu. Vyskytl se mi na počítači problém, který nedokážu sám jednoduše vyřešit.
Zkoušel sem kompilovat jádro, prostě proto, abych si to vyzkoušel. Kompilace se nepovedla tak, jak sem chtěl a tak jsem balíček jádra pomocí synapticu odebral. Pak přišly nějaké aktualizace distribuce ale bohužel vyskočila na mě tato hláška:
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.
Následně tedy dle rady spuštěný dpkg --configure -a vypsal toto:
Nastavuji balík initramfs-tools (0.85eubuntu39.3) ...
update-initramfs: deferring update (trigger activated)
Processing triggers for initramfs-tools ...
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-2.6.28kernel-ivan
Cannot find /lib/modules/2.6.28kernel-ivan
update-initramfs: failed for /boot/initrd.img-2.6.28kernel-ivan
dpkg: podproces post-installation script vrátil chybový status 1
Tak a tady nevím, jak to opravit. Nic mě nenapadá. Chápu, co mi chce dpkg sdělit, ale nevím, jak na to. Ještě se sluší říci, že distribuce je Ubuntu 8.04.1. Snad sem na nic důležitého nezapomněl. Kdyby ano, doplním v diskusi. Za případné rady a postřehy všem díky.
Myslím, že jsem měl kdysi stejný problém. Vyřešil jsem to tak, že jsem tu složku, kterou update-initramfs chtěl, vytvořil a nahrál do ní věci ze staršího jádra. Ale mám pocit, že se to řeší elegantněji, někde by měl být konfigurák, ve kterém jsou používané verze jádra...bohužel si už nepamatuju kde byl a jak se jmenoval.
Díky, stačilo vytvořit chybějící adresář. Ani sem tam nic nekopíroval a vzalo to. Jinak když se nekdo ozve s nějakým trvalým řešením, tak by to taky nebylo zlé. Zkusím někde ještě najít ten konfigurák, jak popisujete.
Tiskni
Sdílej: