Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ahoj.
Chtěl bych zprovoznit Linuxový kiosek a prosím o několik rad od zkušenějších uživatelů Linuxu.
Přemýšlel jsem na tím, jak kiosek zabezpečit před záškodníky a zajistit určitou blbovzdornost (to prý není možné úplně, protože blbci jsou strašně vynalézaví). Ale zároveň umožnit návštěvníkům kiosku se seznámit s Linuxem a neudělat Linuxu špatnou reklamu. Tak bych nechtěl uživatele omezovat jen na web. prohlížeč, ale umožnit mu pracovat s více programy (Jabber, VoIP, Gimp, OpenOffice, hry atd...).
Potřebuji tedy nějak udělat aby po odchodu uživatele po cca 2 min nečinnosti se kiosek uvedl do původního stavu v jakém byl před příchodem uživatele. (A s postupem času snad udělat i nějaké okno s výstrahou že uživatel bude odhlášen pokud neprojeví nějakou činost) A stím si nevím rady. Přemazat v /home adresář uživatele, po každém odchodu?
A ještě jeden dotaz jak zablokovat klávesové zkratky CTRL+ALT+F1 až F12 a případné další o kterých ani nevím?
Možná je to celé blbost, nepůjde to a řeší se to úplně jinak.
Moc děkuji za jakékoliv rady a názory ohledně kiosku.
Kdysi jsem resil neco podobneho. Nakonec jsem si vymyslel vlastni reseni Neznicitelny desktop. Sice to neni uplne to, co chcete, ale pro zacatek (ci jako inspiraci), to bude prinosne.
Jiz cca rok je umisteny ve studovne a stale slape.
Zběžně jsem to přeletěl a vypadá to moc dobře a velmi děkuji za takový podrobný návod. Jen já jsem na to koupil Mandrivu 2009 CZ, ale kiosktool je nějaký nefunkční. Tak snad se stím už nějak poperu a když ne, tak tam dám to Ubuntu. V sobotu a v neděli na tom budu dělat, potom dám vědět jak to dopadlo. Díky všem za rady.
/etc/inittab
Tiskni
Sdílej: