Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
Ahoj.
Chtěl bych zprovoznit Linuxový kiosek a prosím o několik rad od zkušenějších uživatelů Linuxu.
Přemýšlel jsem na tím, jak kiosek zabezpečit před záškodníky a zajistit určitou blbovzdornost (to prý není možné úplně, protože blbci jsou strašně vynalézaví). Ale zároveň umožnit návštěvníkům kiosku se seznámit s Linuxem a neudělat Linuxu špatnou reklamu. Tak bych nechtěl uživatele omezovat jen na web. prohlížeč, ale umožnit mu pracovat s více programy (Jabber, VoIP, Gimp, OpenOffice, hry atd...).
Potřebuji tedy nějak udělat aby po odchodu uživatele po cca 2 min nečinnosti se kiosek uvedl do původního stavu v jakém byl před příchodem uživatele. (A s postupem času snad udělat i nějaké okno s výstrahou že uživatel bude odhlášen pokud neprojeví nějakou činost) A stím si nevím rady. Přemazat v /home adresář uživatele, po každém odchodu?
A ještě jeden dotaz jak zablokovat klávesové zkratky CTRL+ALT+F1 až F12 a případné další o kterých ani nevím?
Možná je to celé blbost, nepůjde to a řeší se to úplně jinak.
Moc děkuji za jakékoliv rady a názory ohledně kiosku.
Kdysi jsem resil neco podobneho. Nakonec jsem si vymyslel vlastni reseni Neznicitelny desktop. Sice to neni uplne to, co chcete, ale pro zacatek (ci jako inspiraci), to bude prinosne.
Jiz cca rok je umisteny ve studovne a stale slape.
Zběžně jsem to přeletěl a vypadá to moc dobře a velmi děkuji za takový podrobný návod. Jen já jsem na to koupil Mandrivu 2009 CZ, ale kiosktool je nějaký nefunkční. Tak snad se stím už nějak poperu a když ne, tak tam dám to Ubuntu. V sobotu a v neděli na tom budu dělat, potom dám vědět jak to dopadlo. Díky všem za rady.
/etc/inittab
Tiskni
Sdílej: