Minetest (Wikipedie), tj. multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, se přejmenovává na Luanti.
Minulý týden byl představen (YouTube) Rocky Linux from CIQ (RLC) aneb Rocky Linux s komerční podporou od společnosti CIQ. Cena podpory je 25 000 dolarů ročně bez ohledu na počet jader CPU, serverů nebo virtuálních počítačů.
Byla aktualizována časová osa podpory Manifest V2 v Chrome, tj. verze API rozšíření webových prohlížečů. V průběhu týdnů budou rozšíření Chrome používající tuto verzi deaktivována a uživatelům budou doporučeny alternativy používající Manifest V3. Uživatelé Chrome si mohou pomocí "chrome://extensions/" zjistit, kterých rozšíření se to týká. Například také uBlock Origin. Podporu Manifest V2 v Chrome bude možné dočasně prodloužit nastavením ExtensionManifestV2Availability.
Sada nástrojů Distrobox pro spouštění libovolných linuxových distribucí v terminálu pomocí kontejnerů byla vydána ve verzi 1.8.0.
Byly zpracovány a zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2024. Přistupovat k nim lze přímo z programu, kde jsou také odkazy na prezentace, nebo z YouTube.
Byla vydána nová verze 1.4 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape. Podrobný přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání.
Softwarový KVM Input Leap (dříve Barrier) byl vydán ve verzi 3.0.0 (a následně pár opravných). Přidává podporu Waylandu a Qt6. Jde o první vydání od přesunu z projektu Barrier v roce 2021. Barrier vznikl jako fork Synergy, jehož verze 2 byla částečně proprietární a její bezplatná open-source verze měla umělá omezení.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Zdravim.
Mam v /etc/cron.hourly/ skript. Presto, ze mam u prikazu ve skriptu 2>/dev/null tak mi do mailu chodi vypisy z prikazu.. jak se toho zbavit?
Diky
/etc/cron.hourly
nadefinuj proměnnou MAILTO=""
.
myslis v tom mym skriptu? MAILTO=/dev/null ?????
/etc/cron.d
, a že vytváříš ten crontab soubor. V něm bys mohl definovat MAILTO. Ty ale do /etc/cron.hourly
dáváš přímo ten skript, který chceš spouštět. A skripty v /etc/cron.hourly
jsou spouštěny pomocí run-parts
nejspíš z /etc/crontab
.
V tom skriptu samozřejmě můžeš taky výstup přesměrovat do /dev/null
, ovšem 2>/dev/null
přesměruje pouze chybový výstup. Takže bych to předělal na něco jako >/dev/null 2>&1
tak jsem dal do skriptu za prikaz >/dev/null 2>&1 a rano jsem mel v mailu 15 zprav
>/dev/null 2>&1
přesměruje standardní výstup do /dev/null
a chybový výstup přesměruje na standardní výstup.
Co sem tak pastnout ten skript a jeden z emailů, které přišly.
Tiskni Sdílej: