Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
nevim, zda ti pomhu, ale ext2 filesystem umoznuje recovery smazanych souboru. nevim do jake miry po formatovani.
nepamatuju si postup, ale snad pomuze tohle
ext3grep umí undelete na ext3 FS. Jestli to byl ext2, je programů více (i Midnight Commander /mc/ by to mohl umět), můžete zkusit photorec, ext3undel,..)
o ext3grep jsem neslysel, to se mi bude hodit :)
na ext3 filesystemu se daji smazane soubory zobrazit, ale ta obnova pres midnight commander nejde. na ext2 filesystemu to jde (nemluvim z vlastni zkusenosti, ale ze zkusenosti jinych). jak je to vsak pri zformatovani oddilu?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Bohužel musím konstatovat (po uklidnění a s odstupem tří dnů), že žádné "rozumné" řešení problému, který jsem si způsobil neexistuje... Žádný software neumí disku vrátit kompletní adresářovou strukturu, ale dokonce ani jednotlivé soubory s jejich původními jmény - výsledkem práce všech obnovovacích programů je nakonec jen výčet (v mém připadě desítek tisíc) bezejmenných souborů. Je mi líto...
Nejdulezitejsi otazka je, jestli ten mkfs dobehl do konce. Pokud ne, pak muzes spustit fsck a predhodit mu nejakou starsi kopii superbloku. Myslim ze se k timu pouziva parametr -j.
Naneštěstí přesně to se stalo: mkfs udělal všechnu svoji práci, přesně jak měl... Zkoušel jsem použít data z několika superbloků (nalezených pomocí TestDisku) a tejně jsem doufal, že je některý pozůstatkem minulých existencí - všechny ale bohužel patři tomu aktuálnímu souborovému systému. Mkfs evidentně předpokládá svéprávného uživatele...
Tiskni
Sdílej: