V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Používám krusader a vadí mi jedna „featura“. Připojím se na ftp, kde je cca 1500 fotek. Označím všechny a dám kopírovat na local. vyskočí okno kopírování, který nejprve počítá počet souborů. Prolézá složky i podsložky, trvá to moc dlouho. Jak se mám zbavit tohodle chování?
IMHO to bude FTP protokolom a moc s tým nenarobíš. Hoci musím povedať, že fakt sa fileManager od fileManagera dokaže podstatne líšiť. V práci na Win nexcem používať TotalCmd, keďže ho nemáme kúpený, a tak používam UnrealCommander. Ale ten je na sieťové veci tak neskutočne nemožný, že sa budem musieť pozrieť po niečom inom. A rozdiel je práva v tom, že totalCmd má sieťové operácie dostatočne dedikované na nezávisle thready, takže sa s ním da pekne pracovať. Môže to byť podobne a Krusaderom. Ale už dávno som ho nepoužil, teraz som na GNOME.
Kde se to dá nastavit v MC? hledám jak blázen a nic nenacházím.
V totalcmd vím.
A co zrušit zaškrtnutí upovídanější operace ?
Proč
Protože si myslí, že chceš vědět, kolik toho už zkopíroval. A to lze zjistit jen tak, že se nejprve zjistí, kolik dat se má kopírovat. a na to je třeba prolézt celý strom.
Jo, ale když dám ctrl + a (označím všechny soubory), tak mi to dole v okně napíše, označeno 1700 souborů, velikost 60MB. Dám F5 enter.. Začne počítání souborů (ale o dost pomaleji, než při prvním ctrl + a nebo otevřením oné složky.
Tož je to blbě naprogramované.
Tipuji, že první údaje bere z jediného LISTu již při výpisu adresáře, což je jeden FTP příkaz a jediné spojení. Kdežto pak vezme množinu označených souborů a znovu se ptá serveru na velikost každého zvlášť.
Podívejte se na komunikaci se serverem, abyste měl jistotu.
Jak to zjistím?
Zkusil jsem nainstalovat wireshark, nebo iptraf... ale moc jsem z nich nevyčetl. Když by to byla pravda, jak se toho chování zbavit? Zkusit použít jiný soft?
Tiskni
Sdílej: