Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
Mám KDE 3.5.10 a v něm pár aplikací využívajících qt4. Chtěl bych, aby se tyto aplikace zobrazovaly pěkně hezky s Oxygen theme. Dokud jsem měl paralelně nainstalované KDE4, tak to fungovalo. Nyní jsem cele KDE4 smazal a zachoval pouze těch pár nejdůležitějších balíků, co byly potřeba pro provoz. Bohužel aplikace v qt4 jsou nyní ošklivé, hranaté. Nevíte který balík mám nainstalovat?
Mám Gentoo. Zkoušel jsem balík kde-base/kdebase-desktoptheme, ale nepomohl.
Myslím že by mělo stačit smazat soubor ~/.config/Trolltech.conf, grafika pak sice nebude vypadat jako v KDE4 ale nebude to tak ošklivě hranatý.
Dík, moc to nefunguje a já bych přesto preferoval přímo to Oxyen theme.
qtconfig mi umožní měnit témata pro běžné Qt4 aplikace (smplayer, vbox), takže nevypadají nakonec hranatě, pouze ktorrent je pořád ošklivý. Bohužel mezi tématy nabízenými qtconfigem Oxygen není, i když by teoreticky měl být nainstalovaný (viz ten balík v prvním postu).
kdebase-runtime
Netušíš, který balík tomu odpovídá v Gentoo?
KMNAME="kdebase-runtime" KMMODULE="desktoptheme"hmm podle toho soudim ze uz to mas instalovany, takze nechapu proc to nejde, mozna to ma jeste nejakou zavislost nevim
Zkusím prostě celý základní KDE4 kde-base/kdebase-meta a uvidím.
Tak jsem využil poprvé portage sets a nainstaloval @kdebase-4.2. Pomohlo to, oxygen funguje. Sice to byla daň 60 balíků v systému navíc, ale co bych pro vzhled neudělal
Tak konečně:) Balík, který obsahuje qt4 Oxygen theme, se jmenuje kstyles. Další balíky nejsou potřeba, pouze to co si vyžádá sám program při instalaci (v mém případě ktorrent, asi 4 nebo 5 dalších).
Osobně jsem použit kstyles:4.1, oxygen ve 4.2 má změněné scrollbary a ty se mi už tak nelíbí
Tiskni
Sdílej: