V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Mám KDE 3.5.10 a v něm pár aplikací využívajících qt4. Chtěl bych, aby se tyto aplikace zobrazovaly pěkně hezky s Oxygen theme. Dokud jsem měl paralelně nainstalované KDE4, tak to fungovalo. Nyní jsem cele KDE4 smazal a zachoval pouze těch pár nejdůležitějších balíků, co byly potřeba pro provoz. Bohužel aplikace v qt4 jsou nyní ošklivé, hranaté. Nevíte který balík mám nainstalovat?
Mám Gentoo. Zkoušel jsem balík kde-base/kdebase-desktoptheme, ale nepomohl.
Myslím že by mělo stačit smazat soubor ~/.config/Trolltech.conf, grafika pak sice nebude vypadat jako v KDE4 ale nebude to tak ošklivě hranatý.
Dík, moc to nefunguje a já bych přesto preferoval přímo to Oxyen theme.
qtconfig mi umožní měnit témata pro běžné Qt4 aplikace (smplayer, vbox), takže nevypadají nakonec hranatě, pouze ktorrent je pořád ošklivý. Bohužel mezi tématy nabízenými qtconfigem Oxygen není, i když by teoreticky měl být nainstalovaný (viz ten balík v prvním postu).
kdebase-runtime
Netušíš, který balík tomu odpovídá v Gentoo?
KMNAME="kdebase-runtime" KMMODULE="desktoptheme"hmm podle toho soudim ze uz to mas instalovany, takze nechapu proc to nejde, mozna to ma jeste nejakou zavislost nevim
Zkusím prostě celý základní KDE4 kde-base/kdebase-meta a uvidím.
Tak jsem využil poprvé portage sets a nainstaloval @kdebase-4.2. Pomohlo to, oxygen funguje. Sice to byla daň 60 balíků v systému navíc, ale co bych pro vzhled neudělal
Tak konečně:) Balík, který obsahuje qt4 Oxygen theme, se jmenuje kstyles. Další balíky nejsou potřeba, pouze to co si vyžádá sám program při instalaci (v mém případě ktorrent, asi 4 nebo 5 dalších).
Osobně jsem použit kstyles:4.1, oxygen ve 4.2 má změněné scrollbary a ty se mi už tak nelíbí
Tiskni
Sdílej: