Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru Project Gold od Blender Studia.
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
Oficiálně byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.0. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 75 000 dolarů (1 770 157 korun).
Byla vydána nová verze 8.11.0 řádkového nástroje a knihovny pro přenos dat po různých protokolech curl. S oficiální podporou WebSocket. Opravena byla bezpečnostní chyba CVE-2024-9681.
Baví vás elektronika, informační technologie, bastlení nebo obecně technika? Pak i tento měsíc je tady pro Vás Virtuální Bastlírna - online setkání hospodského typu všech nadšenců do techniky, organizované projektem MacGyver strahovského studentského klubu SiliconHill.
Pokud by se diskuze náhodou zadrhla, mají Strahováci nachystaná i výplňová témata. Například co se stalo za katastrofy poslední měsíc? Voyager 1 musel kvůli poruše … více »Ahoj, chtěl bych si vyzkoušet Debiana pro desktop ale nemůžu se rozhodnout jaká větev by byla nejlepší. Už chvíli jsem před nějakým časem zkoušel stable ale programy mi tam přišli dost zastaralý. Myslíte si že je lepší nainstalovat stable s novějším softwarem pomocí backportů nebo rovnou zkusit větev testing nebo unstable? U nich si ale zase nejsem jistej jak by to bylo se stabilitou. Díky za odpověď.
Mám na desktopu (!) testing, debian-multimedia testing a do toho mám přimixované některé balíky z unstable. A protože jsem chtěl také nejnovější balík vlc, musel jsem ho přidat z experimental. Funguje to v pohodě. Obecně se na desktop kvůli novějším balíkům doporučuje něco novějšího než stable. Někdo ti doporučí testing a hodně lidí unstable. Nemusíš se toho bát.
Tak jsem se rozhodl pro testing, asi to bude nejlepší kompromis mezi stabilitou a aktuálností balíčků. Ještě bych měl jednu menší otázku ohledně repozitářů. Když si nainstaluju testing, můžu tam přidat repozitáře i z unstable nebo experimental a stahovat z nich v případě potřeby nějaký balíky navíc aniž by nějak poškodili systém? Jsem zvyklí z Ubuntu že když vyšla nová verze, musel jsem si schánět repozitáře pro tu verzi kterou jsem zrovna používal. Vím že verze Ubuntu a větve Debianu asi nebude to samí :) ale chtěl bych v tom mít jasno.
To sice můžeš, ale když to uděláš, tak se ti budou instalovat nejnovější balíky z experimental a unstable, protože mají nejvyšší číslo verze. Tedy pokud to neošetříš správným nastavením v souboru /etc/apt/preferences (man apt_preferences) nebo nastavením Default Release někde v konfiguraci aptu (to bych sám musel hledat). Když s Debianem začínáš, tak bude lepší zpočátku použít jenom ten testing.
Protože o Debianu toho ještě moc nevím, radši teda zůstanu zatím u repozitářů jenom z větve testing. Tak díky moc všem za odpovědi :). Dneska nebo zítra se pustím do instalace.
Tiskni Sdílej: