Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Velice se omlouvam jestli tento dotaz uz tady nekde padnul v ramci mych sil jsem nic podobneho nenasel nebo se to ztratilo v tunach nesmyslne debaty vzajemneho osocovani skalnich a neskalnich.
Nejprve popis systemu: UBUNTU 8.10, nainstalovana podpora i lokalizace cestiny, zprovozneny compiz, po dlouhe dobe pokusu omylu i zvuk.
Popis problemu: Zatim jsem zjistil u dvou programu a to u Opery 9.63 kterou jsem doinstaloval a Open Office ktere uz v distru byly, ze se nezobrazuje text v listovych nabidkach.
Je nekde nejake hejbatko nebo soupatko kterym bych ten text v nabidkach svepomocne a laicky zobrazil? V nejhorsim pripade i prikazovy radek.
Je mi divne ze je to jen u techto programu, napriklad Firefox je OK...
kazdopadne dekuju za pomoc a hned me nekamenujte jestli uz to tu bylo a pokud bylo tak me sem dejte odkaz kde se to zdarne vyresilo... diky
Franta
Tak jsem zkusil vypnout extra efekty na zadne a text se zobrazuje. Co ale udělat aby bezel compiz a zaroven nezlobily ty nabidky?
Takze jsem si s tim pohral docela dost... radil jsem se vsude mozne... nastavenim systemu, compizu, ani windekoratoru se nic nezlepsilo... jedine co zbyva je ze moje graficka karta Nvidia Ti4200 neni podporovana ovladaci od Nvidie... takze zbyva uz jen jestli udelal nekdo ovladace vice mene univerzalni s upravou kde se texty renderujou spravne.
Nvidia Ti4200 neni podporovana ovladaci od NvidieTo je blbost, spíš je někde v něčem nějakej bug...
No neprislusi mi soudit co je blbost nebo ne, kazdopadne pokud nahodou nekoho napadne ze mel stejny problem u sebe nebo u nekoho jineho a podarilo se to uspesne vyresit at napise budu to tady dal sledovat...
predem diky
Tiskni
Sdílej: