abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    5.2.2009 19:46 Nagy | skóre: 4
    Canyon Web Camera CNR-WCAM43
    Přečteno: 4462×

    cawte linuxaci

    potreboval by som pomost pretoze uz som presurfoval celi net a neviem si rady s spojazdnenim webcamery

     
    Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    stale mi ukaze iba cervenocierny obraz , ja uz fakt neviem ci je nieco co som nevyskusal , a necem sa zmierit s tym zeby mi kamera nesla pod linuxom , ako je tych veci co neviem spojazdnit jedno vrece ale uz nato nemam nervy , cem aspon nie hlavne problemi vyriesit , vedeli by ste mi pomost?????????

    Odpovědi

    5.2.2009 19:53 Karel | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: novacik :D

    Zkus ten program zapnout přes terminál co to napíše.

    5.2.2009 19:56 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: novacik :D
    lsusb praví o kameře co ?
    6.2.2009 15:53 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: novacik :D

    diky@didiky-desktop ~ $ dmesg | tail
    [  179.375037] scsi4 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
    [  179.379700] usbcore: registered new interface driver usb-storage
    [  179.379961] USB Mass Storage support registered.
    [  179.380312] usb-storage: device found at 4
    [  179.380318] usb-storage: waiting for device to settle before scanning
    [  184.380523] usb-storage: device scan complete
    [  184.382888] scsi 4:0:0:0: Direct-Access              CCR-60           9412 PQ: 0 ANSI: 0
    [  184.399713] sd 4:0:0:0: [sdb] Attached SCSI removable disk
    [  184.400353] sd 4:0:0:0: Attached scsi generic sg2 type 0
    [  210.916323] usb 5-7: USB disconnect, address 4

    neviem ako inac vam priblizit  ako je to s kojou kamerou:D
     

    6.2.2009 15:56 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: novacik :D

    didiky@didiky-desktop ~ $ lsusb
    Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 001 Device 005: ID 0458:0046 KYE Systems Corp. (Mouse Systems)
    Bus 001 Device 004: ID 0c45:6128 Microdia
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
     

    6.2.2009 16:00 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: novacik :D
    Příloha:

    ešte som zabudol , naistalovany je linux min felicia 6

    6.2.2009 16:19 Cecek | skóre: 5 | blog: cecil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    Mam CANYON CNR-WCAM-413, s kernelem 2.6.26 mi jela perfektne, stacilo do jadra dat podporu ovladacu gspca a nainstalovat gspcav1, aspon takhle se to jmenuje v gentoo, na 2.6.28 se mi ji zatim nedari rozjet, takze zkus starsi jadro, treba ti to take pomuze.

    6.2.2009 16:24 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    vedel by si mi povedat co mam zadat do terminalu aby som zbytocne nehladal:D:D:D dakujem

     

    8.2.2009 11:49 Cecek | skóre: 5 | blog: cecil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    cd /usr/src/linux

    pod rootem

    make menuconfig

      │ Symbol: VIDEO_V4L1_COMPAT [=y]                                                            
      │ Prompt: Enable Video For Linux API 1 compatible Layer                                    
      │   Defined at drivers/media/Kconfig:51                                                   
      │   Depends on: HAS_IOMEM && VIDEO_DEV                                                      
      │   Location:                                                                             
      │     -> Device Drivers                                                                     
      │       -> Multimedia devices                                                              
      │         -> Video For Linux (VIDEO_DEV [=y])                                              
      │   Selected by: VIDEO_ALLOW_V4L1 && HAS_IOMEM && VIDEO_DEV && VIDEO_V4L2_COMMON             

     

    doufam ze je to ono, uz si to moc nepamatuju, je mozne ze jsem toho daval vi, zkus to, na 2.6.26 to slo v pohode

    16.2.2009 21:21 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43
    Příloha:

    FUUHA SUBOR LINUX TAM NEMAM IBA

    ja by som tam mili rad tu formulku zadal ale uz asi 2 tizdne hladam kde to sakrja je :D:D:D:

    16.2.2009 21:35 Cecek | skóre: 5 | blog: cecil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43
    No ano /usr/src/linux mam jako symbolicky link na slozku s aktualnim jadrem. Takze u me se /usr/src/linux == /usr/src/linux-2.6.28.
    25.2.2009 14:21 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    fakt si si tym neviem poradit ,

    niekde  vissie mas aj pri mojom komentari aj prilohu ktora obsahuje prt sc tej zlosky o ktorej sa bavime ale dalej sa neviem dostat

    26.2.2009 14:02 Cecek | skóre: 5 | blog: cecil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43
    Situace se ma tak, ze zatim nejsem schopny prijit na to co ma byt v 2.6.28 aby to fungovalo, ale taky jsem se tim nijak zvlast nezabyval. Musis vlezt do toho adresare kde mas zdrojaky jadra, ktere chces kompilovat a tam dat make menuconfig. Problematiku kompilace jadra ti asi moc dobre nevysvetlim.
    26.2.2009 16:02 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    Bol by si ochotny vliest do mojho PC ak by som ti dal moznost zdielat plochu?

    To by asi vela veci ulahcilo

    uz som to robyl len mi musis pripomenut ako sa to roby ,

    sme sa napajali nejak cez Terminal a email

    bol by si ochotny :

     

    26.2.2009 16:08 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    ak by si mal cas mi pomost vies ma kontaktovat na ICQ 375 107 158

    26.2.2009 23:19 Cecek | skóre: 5 | blog: cecil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43
    ICQ nevedu, je to zlo
    pokud mas verejnou IP, staci kdyz nainstalujes nejaky ssh server
    a nejsem si na tolik jisty, abych se do toho pustil, precejen kompilace jadra je trochu, no ja to nazyvam duchovni zalezitost
    27.2.2009 10:08 Nagy | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canyon Web Camera CNR-WCAM43

    nechapem tvoje rozhocenie pre ICQ , ja uz dllh uzivam a akurat na tie obcasne vypadky je to v pohode

    a ani skype nevedies ? (sajmon0812)

    ja si urcute sam s tym jadrom neporadim pretoze linux mam sotva 2 mesiace , sice som sa z nieco naucil no stale neviem ani 1/10 z linuxu

    tu je komunikaca omnoho pomalsia co sa tyka veci na dlhy rozhovor :D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.