Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Mám takovou otázku. Na routeru mám nastavený firehol, ale nevím jak nastavit následující situaci:
Na router je smerovana domena 2. urovne (napr. www.test.cz), nektere porty jsou presmerovane natem na jiny stroj - napr.
dnat to 192.168.0.2:80 inface eth1 proto tcp dport 80
eth1 je vnejsi sitova karta
toto je v pořádku a bezproblémů se pakety směrují, co ale nefunguje je situace, kdyz chci na stroj pristoupit zevnitr site. Smerovani neprobehne.
Ocekaval bych, ze by mohlo pomoct neco takovehoto,ale pak prestane fungovat web zevnitr site uplne, pravdepodobne se vse smeruje na 192.168.0.2.
dnat to 192.168.0.2:80 inface eth0 proto tcp dport 80
Poradí mi prosím někdo, jak firehol nastavit? Děkuji
inface eth0
tam musí být určení cílové IP adresy. Firehol neznám, takže vám nemůžu poradit, jak konkrétně se v něm tohle nastaví.
Nebo pokud chcete ušetřit provoz na síti a na routeru, nastavte si DNS pro vnitřní síť a tam uveďte pro váš web přímo IP adresu serveru ve vnitřní síti. Klient pak půjde rovnou na server, nebudete muset řešit DNAT a SNAT na routeru pro vnitřní síť a nebude se zdvojnásobovat komunikace na síti.
Diky za odpoved. Bohuzel nemam zprovozneny DNS server v siti (ale pouzivam ISP) a tak to zatim resim tak, ze jsem u konkretnich stanic nastavil hosts, coz samozrejme nepomuze treba u notebooku :)
Ze do toho bude nejak zapojeny snat jsem tusil. Mozna by tudiz pravidlo pro firehol mohlo vypadat nejak takto. No, jeste se na to podivam.
snat to 192.168.0.0/24 outface eth0 src 192.168.0.0/24
Tiskni
Sdílej: