Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Vždy se mi podařilo ve VirtualBoxu s Win 2000 připojit síťové disky Windows pomocí \\server\disk_x . Nutně to potřebuju kvůli databázi, která jinak neběži. (Nelze to obejít ani přes smb4k a sdílení adresářů přes síť z přídavků pro hosta!) Běží to ve Slackware 12. 1. s KDE i v Mandriva 2008 s KDE, ale přestalo to "bez příčiny (?)" jednoho dne běžet na Mandriva Linux 2009 s KDE 4 (tvrdí to, že síťovou cestu nemůže nalézt - ovšem ve výše zmíněných OS ji nadále najdde bez problému). Není nějaký podobný fígl, jak tu cestu prorazit ?
Mě to v konzoli píše toto (jestli to může pomoct):
[deti@localhost ~]$ VBoxManage controlvm Windows 2000
VirtualBox Command Line Management Interface Version 2.1.2_OSE
(C) 2005-2009 Sun Microsystems, Inc.
All rights reserved.
[!] FAILED calling a->virtualBox->FindMachine (Bstr(a->argv[0]), machine.asOutParam()) at line 2776!
[!] Primary RC = VBOX_E_OBJECT_NOT_FOUND (0x80BB0001) - Objectcorresponding to the supplied arguments does not exist
[!] Full error info present: true , basic error info present: true
[!] Result Code = VBOX_E_OBJECT_NOT_FOUND (0x80BB0001) - Objectcorresponding to the supplied arguments does not exist
[!] Text = Could not find a registered machine named 'Windows'
[!] Component = VirtualBox, Interface: IVirtualBox, {339abca2-f47a-4302-87f5-7bc324e6bbde}
[!] Callee = IVirtualBox, {339abca2-f47a-4302-87f5-7bc324e6bbde}
Mohlo, od verze 2007 Mandriva nabízí automatické aktualizace všeho, co objeví,
Připojena k: NAT
Typ síťové karty: PCnet-Fast III (Am79C937)
Celý systém jsem přeinstaloval a vše nainstaloval znovu. Odkaz přes IP napíše to samé: "Síťovou cestu nelze nalézt", při použití \\server\disk_x nyní píše: "rožšířená chyba".
Musím být nějak připojen i v hostitelském? přes Sambu mi to napíše k "připojení se nezdařilo" , přes smb4k se připojím, ale v době , kdy připojení fungovalo i ve Virtual Box, jsem musel disky v hostitelském ručně odpojit, jinak to hlásilo problém, že se nelze připojit, protože připojení se používá nebo něco v tom smyslu.
Nainstaloval jsem si alfa verzi Mandriva Linux 2009.1 spring. Tady se mi povedlo připojit se, když jsem se přihlásil jako administrátor celé místní win sítě. (Z toho by ale fyzický administrátor asi neměl radost, i když kdysi mě tak připojoval sám v MDV 2008, protože jinak mu to nešlo). Ale stejně mi to hlásí chybu u jedné síťové aplikace. Popř znovu zkusím instalaci MDV 2009 kompletní a stejný postup, uvidím, co to udělá. Ještě že mám další 2 funkční linuxové systémy, kde to běží bez problému (ve Slackware 12.1 i bez práv administrátora win sítě s běžnými právy uživatele Win 2000).
Tiskni
Sdílej: