Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Ahoj,
nevite nekdo, jak je to s podporou od RedHat, kdyz bude na serveru naistalovany VMware server? Ten si musi nahrat nekolik svych modulu do jadra, takze by me zajimalo, jestli by potom v pripade nejakych problemu support od RedHatu nerekl, ze takhle modifikovany systemem nebudou resit. Potrebuji najit nejaky argument proc dat na servery XEN misto trapneho VMServeru. To ze je VM server mnohem pomalejsi a neni to zadne serverove reseni uz jsem zkusil, ale na argument projekt managera, ze jemu VMserver funguje na notebooku bez problemu, to nestacilo
ps. jestli nekoho napadne nejaky dobry dovod proc nepouzit VMserver tak sem snim.
Diky
Mohu se optat, co povazujes za 'serverove reseni' virtualizace? ESX? Solarisove zony nebo snad domeny? Nechces snad naznacit, ze XEN, ze ne? To, ze s necim neumim pracovat, jeste neznamena, ze to je spatne (hint - coz takhle zkusit nainstalovat VMware Tools?)
To mas jednoduche, za serverove reseni se obecne povazuje technologie kde je nejaka zaruka ze bude fungovat. Mas seznam HW u ktereho je jistota, ze bude pracovat bez problemu a kdyz ne tak muzes zvednou telefon a zeptat se co muze byt problem a mas zaruceno ze dany SW a HW bude podporovan alespon po dobu na kterou si koupis support. U VMware je to ESX server u RedHatu zase XEN.
ps.Jak mi pomuzou VMware tools se stabilitoua rychlost VMserveru to opravdu netusim. Pokus to porovnavas, jako nas PM, na spusteni jednoho VM stroje, na kterem si nanstalujes linux nebo win takje to debata o nicem, Zkus si na VMserver naistalovat 4 VM na kazdem alespon neco pustit a zjistis ze je to naprosto nepouzitelny. Vykon procesoru asi stacit bude, ale napr. rychlost cteni z disku, spadne 10% vykonu na nevirt. HW.
ps. Co mas proti XENu? Posledni verze jsou rychlejisi nez VMware a to ze nema zadne klikaci udelatko, vadi jen u opravdu velkych projektu. A jestli to chces vedet tak spravuji celkem 11 ESX serveru ce 2 Virtual. Centrech.
Tiskni
Sdílej: