Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Tesim se na vase navrhy!
Pouzivam stare pc (896 Mhz, 896 MB RAM, shoda neni omyl :) s vetsim LCD vyhradne jako televizi (zatim pres analogovy PCI tuner), voip telefon a multimedialni prehravac, ovladany dalkove.
Prozatim jsem zakotvil u XUBUNTU s XFCe a povypinanou vetsinou sluzeb a jsem do jiste miry spokojen - tvtime ci mplayer behaji dobre.
Rad bych se zeptal, jestli nekdo jako realne vidite na teto konfiguraci prijatelne prehravani fullscreen flash videa v browseru.
Pokud nahodou ano, jakou distribuci/window manager, software byste doporucili?
Diky.
Rad bych se zeptal, jestli nekdo jako realne vidite na teto konfiguraci prijatelne prehravani fullscreen flash videa v browseru.Možná s Flashem 10 (umí akceleraci). Ale zkusil bych toto.
Byt tebou, tak bych sehnal nakej starsi procesor. Pred par dny jsem jeden koupil na Aukru za 150Kc (215Kc vcetne postovnyho) - je to 2GHz celeron do socketu 478.
S pameti by problem byt nemel.
Zkus se podivat na mythbuntu.
Tiskni
Sdílej: