Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím
Mám problém s *.rpm balíčky. Zatím co jsem u Linuxu F9 tak jse mi nestalo, že bych dokázal nainstalovat rpm balíček, pokaždé mi to instalaci přeruší a napíše: Vnitřní chyba
Nevím jestli to je nějaký bug, ale byl bych rád za kažkou Vaší odpověď.
Jaký, to je jedno jaký balíček programů, protože mě to napsalo u kažkého programu z rpm balíku, ale pokud chcete příklad tak ho bez problému připíšu, tak třeba rpm balík, který má nainstalovat adobe flash player 10. A jak, no jen na ten balík 1 krát kliknu a nespouštím to přes terminál, nebo konzoly. A jo rád bych Vám odpověděl na tu otázku s repozitářem, ale zatím k takovému slovu jsem se ještě neprobádal, tak bych byl vděčný za vysvětlení.
Děkuji za příští odpověď
Nevím, který program ti tu chybu vypisuje, ani co to má znamenat. Pokus se nějaký balíček nainstalovat příkazy v terminálu, snad dostaneš jasnější chybovou hlášku.
su -
(to abys ten druhý příkaz pouštěl pod rootem)rpm -ivh /uplna/cesta/k/souboru/s/balikem.rpm
yum update
pro aktualizaci balíků. Objeví se taky nějaká chyba?
Ne neobjevila se žádná chyba vše proběhlo úspěšně. Ale i přes ten terminál mi nejde nainstalovat .rpm balíky.
Přesně to samé co u spouštění toho balíku bez terminálu a nejsou tam, žádné podrobnosti o chybě.
Je tam pouze ,,Vnitřní chyba´´.
Kdyby to sem šlo dat tak by to už tady bylo.
Uph... Nemusíte mi to psát jako pro nějakého Ferdu uživatele. Já jsem to myslel jinak. Po přetáhnutí textu jse mi Intr trochu tzv. ,, sekl´´ a čekal jsem hodiny, ale bez postupu a dokonce jsem se pokoušel o to několikrát. A nebojte rychlost internetu je dostačující.
A ještě něco v čem je lepší terminál, nebo konzole od klasického spuště programu? př. Kliknu na Home / kliknu na třeba Stronghold.
A jo to yum update je v podstatě aktualizace celého operačního systému?
DěkujiVám za Vaši schovívavost a trpělivost s mou otázkou ohledně .rpm, ale chtěl bych se Vás na něco ještě zeptat. Všechny tyto příkazy, cesty k souborům a různé výrazy jako yum, shell, bash bych si někdě chtěl přečíst ať se tady Vás nemusí vyptávat a Tím zdržovat toto fórum, kdežto by Vás potřeboval právě někdo jiný v tu samou chvíly co Vás zrovna ,,otravuju´´.
Děkuji
Děkuji Vám za úspěšné dokončení mého problému. Totiž po zaktualizování OS jsem hned zkoušel spouštět balíky s koncovkou .rpm a to dopadlo neúspěšně, ale později jsem restartoval systém a vuala, vše funguje jak má.
A ještě jednou dík.
http://fedora.cz/ (je tam česká uživatelská příručka)
Tiskni
Sdílej: