Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové major verzi 2.0 (YouTube). Důležité změny v Migration Guide.
Apache Tomcat (Wikipedie) slaví 25 let. Při té příležitosti byla vydána nová verze 11.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 24.09.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. O3DE má nového maskota: Odie.
Kdo chce podpořit společnost Nintendo v jejím boji proti open source softwaru (Ryujinx, yuzu, …), může si koupit Nintendo budík Alarmo za 100 dolarů. Za jak dlouho bude na budík naportován Doom?
Dobrej. Nevite nekdo, proc mi Apache2 vypisuje tyhle chyby?
[warn] Init: SSL server IP/port conflict: webdav.mojedomena.cz:443 (/etc/apache2/sites-enabled/webdav.mojedomena.cz:3) vs. webmail.mojedomena.cz:443 (/etc/apache2/sites-enabled/webmail.mojedomena.cz:27)
[warn] Init: SSL server IP/port conflict: fax.mojedomena.cz:443 (/etc/apache2/sites-enabled/fax.mojedomena.cz:3) vs. webmail.mojedomena.cz:443 (/etc/apache2/sites-enabled/webmail.mojedomena.cz:27)
[warn] Init: SSL server IP/port conflict: drupal.mojedomena.cz:443 (/etc/apache2/sites-enabled/001drupal.mojedomena.cz_redirect:3) vs. webmail.mojedomena.cz:443 (/etc/apache2/sites-enabled/webmail.mojedomena.cz:27)
[Mon Feb 16 23:13:59 2009] [warn] Init: You should not use name-based virtual hosts in conjunction with SSL!!
------>>>> certifikaty mam vytvorene pro
*.mojedomena.cz
Navrhované řešení není nejlepší a taktéž staví na zastaralém předpokladu, že každý virtuální TLS server musí mít vlastní IP adresu.
V podstatě existují dvě řešení:
Předpokládejme, že klient i server umí TLS. Pro každý virtuální server si vytvoříte vlastní certifikát na jeho jméno v commonName a když se připojí klient, tak při vyjednávání TLS pošle ve zprávě HELO jméno požadovaného serveru, podle ní server vybere certifikát a ten vrátí klientovi.
Předpokládejme, že klient podporuje RFC 2818. Pak si vyrobíte certifikát, který v commonName bude mít „Toto je Frantův server“ a v rozšíření subjectAltName vyjmenujete všechna doménová jména v záznamech typu dNSName. Klient je pak povinnen nezajímat se commonName (to slouží pro lidi) a musí prozkoumat všechny dNSName záznamy.
Předpokládejme, že klient i server umí TLS.Např. MSIE 6, který má stále asi 20% podíl, neumí.
Ano, presne tuhle hlasku jsem hledal a nasel jsem vzdy odpoved, ze toto Apache2 pise v pripade, ze mam pro jednu IP vice certifikatu pro ruzne virtualhosty. Reseni vsude bylo takove, udelat certifikat s CN *.mojedomena.cz (coz jsem mel a mam) a problem se s tim vyresi... bohuzel si Apache2 i presto stezuje..
mam pro jednu IP vice certifikatu pro ruzne virtualhostyTo "pro jednu IP adresu" vynechte, problém je v tom, že používáte SSL certifikáty pro name-based virtual hosty. Alespoň to je napsané v té hlášce. Jestli Apache podporuje hvězdičkové certifikáty nebo vícenásobné subjekty, musíte jej nakonfigurovat s touto podporou.
A kde nastavim, aby Apache2 podporoval hvezdickove certifikaty. Z pozice klienta mam pocit, ze je podporuje, protoze prohlizec nekrici, ze server je jineho jmena nez certifikat...
Wildcart je ten "hvezdickovy" jestli to dobre chapu.. Zatim jsem se nesetkal s tim, ze by s tim mel nejaky klient problem.. Ale nechapu, proc s tim ma problem Apache2 (alespon podle toho logu)...
Ja mam Virtualhosty zalozene na IP adrese, respektive od nove verze Apache2 (v Lenny) je to promenna, ktera odkazuje na IP adresu zapsanou v /etc/apache2/envvars ..
No a jsme zase u toho, k čemu jsou tedy ty "hvezdickove" certifikaty, ktere se bezne pouzivaji?
To chapu. Ja mam jeden kus zeleza, jednu IP a virtualhosty s tou jednou IP. Apache2 by mel byt podle me spokojeny, ale neni .... no nechame to, kdybych si nevsiml te chyby, tak mam pocit, ze vse funguje tak jak ma..
Ja mam ... jednu IP a virtualhosty s tou jednou IP.A to je problem. Nemozes mat virtualhosty s jednou IP -- t.j. name-based -- a zaroven pouzivat SSL. Pri prijati requestu je potrebne na zaklade niecoho rozhodnut, ktory z virtual hostov ma request obsluzit. Pri name-based sa rozhoduje na zaklade polozky protokolu HTTP/1.1 Host: v hlavicke requestu. Tato je ale v momente prijatia requestu cez SSL spojenie sifrovana, t.j. necitatelna. Na rozsifrovanie treba najskor urcit, ktory z virtualhostov ju ma rozsifrovat. Preto sa o pouzitom virtualhoste rozhoduje na zaklade niecoho ineho, co je mimo sifrovanych udajov. V tomto pripade na zaklade IP adresy, na ktoru request dorazil. Preto je pre SSL potrebne pouzitie IP-based virtualhostingu.
Nemozes mat virtualhosty s jednou IP -- t.j. name-based -- a zaroven pouzivat SSL.
Tiskni Sdílej: