Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Vim ze jako laik jsu dost otravny, ale diky abclinuxu jsem se uz dost veci naucil a hlavne zatim jsem zde vse vzdy vyresil. Ted uz mne jen zajima proc ostatni ucastnici nereaguji na mythtv.
Je to blby software, nebo je moc slozity, nebo nikdo nezna odpovedi.....?
Tak tento jev uz jsem taky objevil a obcas tam ten radek pripisu, ale je mi blby ten dotaz nadzvedavat vicekrat. Pak mi take neni po vuly zaplacavat to tu dalsimi a dalsimi dotazy. Nicmene uz jsem jich zde polozil hodne a hodne veci jsem zde vyresil, ale co se tyce mythtv, tak je to opravdu hodne mrtvi. A jak tak hledam vsechna mozna reseni, tak zjistuju, ze tema mythtv je mrtvi uplne vsude (i na jinych servrech)
nevim co je to nefunkci moloch. Mne se libi vzhledove a hlavne se mi libi, ze je hodne veci v jednom. Jako pouzivat jeden progr. na filmy, jinej na TV a jinej na hudbu... Mne tam vse funguje v poho (az na TV) Pripada mi to trochu jako zbytecne zatezovani pameti, pamatovat si kterej prog. na to a kterej na tamto. Sice u multimedii s tim probl. nemam, protoze je pouzivam kazdej den, ale uz jsem nekolikrat zazil, ze jsem neco potreboval a nemohl jsem si vzponeout jak se jmenuje ten software co v PC mam. A proto myslenka, ze jeden prog. (i kdyz je to teda balik) umi hodne je pro fajn.
ps. Pohled uzivatele. Ja s PC nepracuji, jen ho uzivam
Tiskni
Sdílej: