Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zdravim. Potreboval bych poradit s underclockingem v Ubuntu.
Mam Core2Duo, ktere se mi prehriva takze ve Vistach jedu na zhruba 50%, coz je asi 60-64 C.
V Ubuntu muzu taktovani procesoru snizit taky, ale defaultne jen na max 80% coz je asi 70-78 C - a to je hrozne moc. Existuje neco co by mi pomohlo snizit frekvenci CPU na 50-60%?
Dik moc.
Nemate spise problemi s chlazenim?
Vetrak a tak,
NN
Vetrak jsem vycistil, stejne tak odstranil starou chladici pastu mezi CPU a vetrakem a dal tam novou.
Teplota se tak snizila z 85 na 74C. Snizeni frekvence CPU ve Vistach pak prineslo snizeni teploty o dalsich 10 C.
Pravdepodobne bych mel vymenit vetrak za lepsi, ale moc se mi do toho nechce. Posledne jsem stravil 45 minut, kdyz jsem ho odmontovaval a dalsich 50 minut kdyz jsem se ho snazil dat zpatky.
Tohle PC uz pomalu dosluhuje, ale rikal jsem si, ze s nakupem noveho jeste pockam, kdyz mame tu globalni financni krizi.
Uplne by mi stacila nejaka (nejlip klikaci) utilitka, ktera umi snizit taktovani procesoru v Linuxu na mene nez 80%.
Eh... c2d dosluhuje? :-D Jak casto porizujete zelezo?
Qeci - s tim chlazenim - mate zajisten dostatecy prisun vzduchu do skrine? Ta taplota mi prijde strasna. Toho v praci nedosahuju ani pri plnem zatizeni stroje.
Lidi vzpamatujte se , kdyz se nekdo zepta jak snizit frekvenci tak to asi vycistenim chlazeni nebude , to je jako kdyz se zeptam jestli je venku naledi tak reknete ze si mam koupit zimaky aniz mate tuseni zda-li je mam ci nemam. Odpovidejte pouze na otazky. Delate z BFU tupce ale oni jsou BFU ...
jenze az se mu zaprasi cely hliniovy blok, tak bude zjistovat jak snizit teplotu pod 50%
Az bude shanet klavesnici s tlacitkem "any", tak ho taky poslete do obchodu? Nebo se opatrne zeptate jestli to nahodou nespravi mezernik?
(qeci: nedelaji "snizeni" frekvence ty wohnousy throttlingem? (tj. vkladanim nopu) ... nadruhou stranu toto uz p4 umely delat automaticky, kdyz mely pocit, ze se upecou )
V tom odkazovaném návodu je napsáno že je to jen pro procesory pentium M, někdy dřív jsem to zkoušel pro Core Duo a byl tam nějaký problém.
V každém případě nechápu co se tady řeší, má moderní intel procesor takže bych automaticky použil ondemand governor na nastavení frekvence, třeba pomocí cpufreq-utils (možná se to na ubuntu jmenuje trošku jinak), návod je třeba tady ubuntu.wordpress.com/2005/11/04/enabling-cpu-frequency-scaling/
Tiskni
Sdílej: