Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Zdravim vsechny pratele virtualizace, provozuji WinXP a Win2003 server v KVM s kernelem 2.6.28.4, vsechno bezi jen me suzuje rychlost site.
System je pripojen 100mbit eth0 k mistni siti (udelan je br0), na systemy se dostanu jen rychlost site ve virt. systemech je ~ 20mbit a vic ani tuk.
Nemate nekdo radu proc to tak je a co s tim?
pak jsem zkoušel vitrio, ale celkově je to pomalý.Virtio pomalý? To máš možná nějaký rozbitý, já když jsem zkoušel virtio síťovku podle tohohle návodu - www.abclinuxu.cz/blog/pht/2008/12/male-kvm-plus-virtio-howto - tak jsem se dopracoval k rychlosti přenosu něco málo pod 1Gbps.
Další brzda může být to, že ten virtualizovanej systém je na imagi a ne fyzicky na diskuTo by nemělo brzdit síť.
Pokud mám v tom virtuálu pomalé diskové operace, tak ze sítě samozřejmě gigo nevytáhnu.To ale není problém sítě. Ze sítě samotné (např. streamování videa apod. gigo vytáhneš) - že jsi dal dohromady síť + disk, to z tvého příspěvku tak úplně nevyplynulo.
Každopádně když se bavíme o síti, tak já k tomu připočítávám i penalizaci za ten pomalej disk, proto ten image kopnu na reiser místo xfs, abych viděl, jestli to bude mít vliv, pak bych napsal. Možná, že bych to udělal dnes v noci, nemůžu to odstavit přes denNěkde mám uložené srovnání host v obrazu (na ext3) a na oddílu na LVM, ale dostanu se k tomu až večer.
Někde mám uložené srovnání host v obrazu (na ext3) a na oddílu na LVM, ale dostanu se k tomu až večer.Myslel jsem, že toho mám uloženého víc, ale nakonec mám jenom tohle:
host v obrazu na ext3 | - zápis 10MB/s |
host na LVM oddílu | - zápis 20MB/s |
interface type='bridge' mac address='54:52:00:3d:6e:d0' source bridge='br0'/ target dev='vnet0'/ model type='virtio'/ <- tuto radku jsem pridal /interfaceNasledne po nabootovani na me ve windows vyskocil novy Ethernet hardware, nainstaloval jsem tedy VirtIO ovladace http://www.linux-kvm.com/content/latest-release-windows-virtio-network-drivers Zmeril jsem to jednoduchy FTP prenosem, ale stejne se rychlost pohybuje ~ 25mbit. A ted babo rad?
Tiskni
Sdílej: