Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravim vsechny pratele virtualizace, provozuji WinXP a Win2003 server v KVM s kernelem 2.6.28.4, vsechno bezi jen me suzuje rychlost site.
System je pripojen 100mbit eth0 k mistni siti (udelan je br0), na systemy se dostanu jen rychlost site ve virt. systemech je ~ 20mbit a vic ani tuk.
Nemate nekdo radu proc to tak je a co s tim?
pak jsem zkoušel vitrio, ale celkově je to pomalý.Virtio pomalý? To máš možná nějaký rozbitý, já když jsem zkoušel virtio síťovku podle tohohle návodu - www.abclinuxu.cz/blog/pht/2008/12/male-kvm-plus-virtio-howto - tak jsem se dopracoval k rychlosti přenosu něco málo pod 1Gbps.
Další brzda může být to, že ten virtualizovanej systém je na imagi a ne fyzicky na diskuTo by nemělo brzdit síť.
Pokud mám v tom virtuálu pomalé diskové operace, tak ze sítě samozřejmě gigo nevytáhnu.To ale není problém sítě. Ze sítě samotné (např. streamování videa apod. gigo vytáhneš) - že jsi dal dohromady síť + disk, to z tvého příspěvku tak úplně nevyplynulo.
Každopádně když se bavíme o síti, tak já k tomu připočítávám i penalizaci za ten pomalej disk, proto ten image kopnu na reiser místo xfs, abych viděl, jestli to bude mít vliv, pak bych napsal. Možná, že bych to udělal dnes v noci, nemůžu to odstavit přes denNěkde mám uložené srovnání host v obrazu (na ext3) a na oddílu na LVM, ale dostanu se k tomu až večer.
Někde mám uložené srovnání host v obrazu (na ext3) a na oddílu na LVM, ale dostanu se k tomu až večer.Myslel jsem, že toho mám uloženého víc, ale nakonec mám jenom tohle:
host v obrazu na ext3 | - zápis 10MB/s |
host na LVM oddílu | - zápis 20MB/s |
interface type='bridge' mac address='54:52:00:3d:6e:d0' source bridge='br0'/ target dev='vnet0'/ model type='virtio'/ <- tuto radku jsem pridal /interfaceNasledne po nabootovani na me ve windows vyskocil novy Ethernet hardware, nainstaloval jsem tedy VirtIO ovladace http://www.linux-kvm.com/content/latest-release-windows-virtio-network-drivers Zmeril jsem to jednoduchy FTP prenosem, ale stejne se rychlost pohybuje ~ 25mbit. A ted babo rad?
Tiskni
Sdílej: