Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Ahojda,
mám už nějakou dobu problém s tím, že mi přestalo fungovat zalamování řádků při odpovídání na něčí email (používám mutt + vim).
Jestliže odpovídám na původní email, který napsalo nějaké prase a text vypadá nějak takto:
> tady je dlouhatánský řádek s mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha a straaaaaašně mnoha ukrutně ldouhými slovy
stačilo mi dříve zmáčknout 'gqap' a měl jsem z toho něco jako:
> tady je dlouhatánský řádek s mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha mnoha
> mnoha mnoha mnoha mnoha a straaaaaašně mnoha ukrutně ldouhými slovy
Na internetu jsem našel, že by si člověk měl do ~/.vim/ftplugin/ hodit nějaký mail.vim (ke stažení někde na netu, třeba tady: www.vim.org/scripts/script.php ).
Ovšem i když toto spáchám, stále 'gqap' nefunguje. Jediné co jsem ještě zjistil je, že by filetype při editaci v muttu mělo být nastaveno na "mail", což je. A taky, že by zalamování mělo být nastaveno na 72 znaků, což taky je. Ve .muttrc mám tento řádek:
set editor=vim
Jestliže v muttu při editaci zmáčknu 'gqap', rádky se mi sice zalámou, ale "quotování" se pokazí. Tj. mám znaky '>' uprostřed řádku.
Zjistil jsem, že stejný problém mají nejméně 3 další kamarádi, nicméně žádný z nich nezná řešení....
Díky předem za kažou radu.
díky za info. Nicméně něco je ještě špatně, neboť zmíněné podmínky splňuji. Tj. mám +comments, mám dále:
comments=s1:/*,mb:*,ex:*/,://,b:#,:%,:XCOMM,n:>,fb:-
formatoptions=tcq
Přesto k požadovanému zalamování nedochází.
V ~/.vimrc mám:
1 set showcmd
2 set autoindent
3 set background=dark
4 set number
5 set expandtab
6 set shiftwidth=4
7 set tabstop=4
8 set paste
9 syntax on
Nic z toho myslím na příslušné chování nemá vliv.... ale pro jistotu.
hmm, tak jsem to ještě testoval a vypadá to, že mu vadí volba:
set paste
hmmm
Tiskni
Sdílej: