Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Dobrý den. Před celkem dlouhou dobou jsem nainstaloval rodičům Ubuntu. V KDE/KDM je nastaveno automatické přihlášení, aby to bylo jednoduché jako Windows. Stroj je v současné době 200 km ode mě.
Bohužel dnes po restartu z ničeho nic místo KDE najelo KDM a v něm se nelze přihlásit - při zadání korektního jména a hesla (rodiče ho pochopitelně neznali, diktoval jsem po telefonu ) se po chvilce KDM vrátí. Žádné KDE nenajede..
Zkoušel jsem jeden dotaz zde na toto téma, a bohužel příkaz dpkg --reconfigure -a
nezabral.. Mám mazat konfiguraci KDE? Nevíte co to je za problém? Souvisí to z aktualizacemi? Oni tomu nerozumí, nemůžou vybírat mail, připadám si jako idiot že jsem jim Ubuntu doporučil
Máš tam vzdálenej přístup? Můžeš se pod jejich účtem přilásit? Jednou jsem si hrál s právama a měl jsem stejnej následek ... v nouzi bych zkusil znova vytvořit profil.
Mám tam přístup přes ssh,bohužel až zítra bude stroj zase zapnutý, navíc teď jsem na lince která má packetloss 40-60% a ssh tam sotva jede. Jak to myslíš z právama? Nějaké soubory nejsou přístupné? Zítra budu na rychlejší lince tak zkusím to s tím profilem.
Jinak v tom stroji jsou profily dva (jeden se nepoužíval) a nelze se přihlásit ani do jednoho... Možná bych měl zkusit nainstalovat Gnome, abych vyloučil problém s KDE?
Jednou jsem nějak blbnul s /home, jeden user dostal na svuj adresář práva druhýho a taky mu nešlo skoro nic.
Tohle problém nebude, ssh funguje a všechno v domovském adresáři má správná práva. Mohlo by to souviset s nějakými tmp/cache soubory KDE? Zkusil jsem v nastavení KDM vynutit autologin i po odhlášení, nepomohlo to.. Ještě hodinu bude stroj běžet, potom se musí vypnout. Snad na to do té doby přijdu
Zkusil bych nejdriv smazat .qt adresar v home uzivatele
zkontrolovat, zda je dostatek mista na disku (hlavne /tmp a /)
zkontrolovat /var/log/Xorg.log, zda neni chyba v konfiguraci X
Děkuji za rady, už se mi to povedlo rozjet. Problém byl v nedostatku místa na disku
Tiskni Sdílej: