Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zkusil jsem si nainstalovat na dual boot místo Mandrivy Debian 5,0 por AMD 64. Instalace proběhla v pořádku a při výběru v Grubu najíždí systém v pořádku. Jakmile se dokončí zavádění, obrazovka zhasne a nic se neděje. Čím by to mohlo být ?
Co tak zkusit "vypreparovat" log ... pokud je odkud. A nebo nabootovat pouze do command lajny a z tama se podivat co ze je spatne. Pokud se do ni teda podari najet.
Ani kurzor nebliká. Prostě to zhasne a nic nefunguje. Zkoušel jsem to instalovat v grafickém i v obyčejném rozhraní. Je to pořád stejné. Jenom jsem si říkal, jestli bych neměl mít vlastní oddíl pro složku /boot
partition pro boot nutna neni.Zkus pri bootu dat v grubu pri vyberu kernelu "e" (edit) a k parametrum jadra pripsat "single", odentrovat a zmacknout "b" (boot). melo by ti to nabootovat do single user modu a chtit heslo roota. potom zmen v /etc/X11/xorg.conf v sekci "Device" driver na vesa. to by mohlo pomoc.
Do příkazového řádku v single-módu se dostanu, ale když se chci podívat na /etc/X11/xorg.conf ,tak to napíše, že uvedený soubor neexistuje.
Xorg -configure
, možná by to stálo za zkoušku. Vytvoří se tím soutor /root/xorg.conf, který lze následně použít třeba pro test X serveru (Xorg -config /root/xorg.conf
). Když naběhne ošklivá kostičková plocha tak je to ok. Shodit lze ctrl+alt+backspace.
Takže jsem si stáhl 64 bitovou verzi Mandrivy, nainstaloval a dělá to taky. Předtím jsem tam měl nainstalovanou Mandrivu 2007,1 pro i586 a ta na AMD64 šlapala sice bez zvuku, ale vše ostatní šlo.
Můžete upřesnit? Vidíte počítač bootovat a skončí to v černé obrazovce? Lze přepínat mezi textovými konzolemi? Tedt co udělá ctrl+alt+F1 a co vidíte po (ctrl+)alt+F12, případně co hlásí logy?
Počítač bootuje a po nabootování usne. U Mandrivy mi to akorát ohlásilo, že to automaticky nainstaluje softwarový kodek. Zřejmě nějaká chyba v ovladači pro GeForce 6100, ale i tak to vše usne a neděje se nic.
Moc nám to neusnadňujete ... v /etc/inittab jaký máte defaultní runlevel? Stejně tak obvykle se vypínají všechny služby, aby se odhalil zdroj potíží, pokud je chování tak tajuplné. Při ručním startu služeb pak máte možnost více zkoumat systém.
Tiskni
Sdílej: