Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Vim ze uz se to tu nekolikrat resilo, ale po precteni vsech prispevku o sambe uz si nevim rady.....
Položka \\c0re\public není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce.
Nebyl nalezen název skupiny.
zde je nastaveni
[public]
comment = verejne
path = /home/samba
public = yes
writeable = yes
guest ok = yes
create mask = 0777
directory mask = 0777
force user = nobody
force group = nogroup
[global]
workgroup = home
server string = c0re
netbios name = c0re
guest account = nobody
security = share
dns proxy = no
mno a dal uz si nevim rady, zkousel sem vsemozny nastaveni a furt se tam nedostanu.....nejak nechapu proc me pise ze nebyl nalezen nazev skupiny kdyz nastavenej je... diky za vsechny rady
Mno tak sem podle ofiko dokumentace zkousel jeste nastavit passdb backend = guest a to me samba ani nenastartuje
/home/samba
. Ako ownera nastavte nobody
(kedze ho pouzivate) a dajte mu pristup aj na zapis. Potom by sa to malo rozbehnut. Samba je totiz priamo zavysla na pravach nad suborovym systemom, na ktorom su zdielane adresare. Taktiez aj vsetky nadradene adresare adresara samba
musia byt pre prihlasovaneho usera pristupne, teda v tomto pripade home
musi byt pre others
nastaveny na rx
, avsak ten tak vacsinou uz nastaveny je.
tak to byla jedna z moznosti co me napadlo a bohuzel sem na stale stejnem bode, ted teda uz aj hur pac uz ani nenajdu ze site sambu tusim ze bude problem se siti a mozna i s tema Woknama xp... nejdriv zkusim kloudne rozbehat sit, pac tu mam ted takove harakiri.... pak dam vedet.... bez boje se nevzdam
ale kdyby jeste neco nekoho napadlo tak pls piste.... treba bude problem i s tou sambou pac mam verzi 3.0, fakt nevim... i kdyz to je asi blbost....zaklad je furt stejnej...
\\IP\share
). "Network Neighborhood" je nepouzitelne v sieti, kde sa robia caste konfiguracne zmeny v mennych netbios sluzbach... dlho trva kym si zaktualizuje/vybuduje databazu hostov.
Ahoj, muzes dat vic informaci na cem ti ta samba bezi a jestli to je nova samba rozbihana 'nacisto' s novou instalaci linuxu, jestli se hlasis do domeny, nebo jenom do pracovni skupiny (workgroup).
Proc se ptam, nektere distribuce - napr. fedora, centos, rhel maji defaultne zapnuty selinux, firewall (povolene porty?), nebo napr. pri reinstalaci samby (nebo upgradu na novou verzi) kdy se uzivatele prihlasuji do domeny - ale i do pracovni skupiny muze dojit k rozdilu v SID samby a SID ktere je uvedeno v ntuser.dat v uzivatelove adresari na windows boxu (c:\documents and settings\user ..)
Toto na co se ptam neni relevantni ve chvili kdy kdy mate: novou instalaci samby i reinstalovany win box, nebo pripojujete k samba serveru win box ktery k samba serveru predtim pripojeny nebyl. Zaroven, pokud mate vypnuty SElinux a enablovanou sambu ve firewallu na linux samba serveru.
Pokud jste mel uz pripojeny win box ci upgradoval sambu, podival bych se na SID samby - napr:
[root@epsilon ~]# net getlocalsid
SID for domain EPSILON is: S-1-5-21-912128457-3872254253-90755741
[root@epsilon ~]#
a porovnal s SID stringem ulozenem v ntuser.dat (nakopirujte si ntuser.dat uzivatele nekam na linux):
strings ntuser.dat | grep -i S-1-5-21
pokud by se to lisilo, vite kde je problem - pak by jste jen zmenil SID samba serveru aby souhlasilo s uvedenym v ntuser.dat:
net setlocalsid "zde vyplnit sid vygrepovane z ntuser.dat"
Uz jsem se s timto parkrat setkal - osobne pri reinstalaci samba pdc kdy jsem odzalohoval homy uzivatelu a potom je to odmitalo prihlasit treba kvuli tomu do domeny atd.
Zdravim, system centos 5.2, instalace byla nova, ted uz ale vse funguje, problem byl asi opravdu s tou siti, predtim sem to hnal pres sitovej most coz byly prave ty xp a nejak se to proste hadalo:)
Omlouvam se za poplach, holt nekdy nad tim travite hodiny a hodiny a pak se ukaze ze to je blba lamerska chyba :) jde o to ji najit :)
Tiskni
Sdílej: