Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Vim ze uz se to tu nekolikrat resilo, ale po precteni vsech prispevku o sambe uz si nevim rady.....
Položka \\c0re\public není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce.
Nebyl nalezen název skupiny.
zde je nastaveni
[public]
comment = verejne
path = /home/samba
public = yes
writeable = yes
guest ok = yes
create mask = 0777
directory mask = 0777
force user = nobody
force group = nogroup
[global]
workgroup = home
server string = c0re
netbios name = c0re
guest account = nobody
security = share
dns proxy = no
mno a dal uz si nevim rady, zkousel sem vsemozny nastaveni a furt se tam nedostanu.....nejak nechapu proc me pise ze nebyl nalezen nazev skupiny kdyz nastavenej je... diky za vsechny rady
Mno tak sem podle ofiko dokumentace zkousel jeste nastavit passdb backend = guest a to me samba ani nenastartuje
/home/samba
. Ako ownera nastavte nobody
(kedze ho pouzivate) a dajte mu pristup aj na zapis. Potom by sa to malo rozbehnut. Samba je totiz priamo zavysla na pravach nad suborovym systemom, na ktorom su zdielane adresare. Taktiez aj vsetky nadradene adresare adresara samba
musia byt pre prihlasovaneho usera pristupne, teda v tomto pripade home
musi byt pre others
nastaveny na rx
, avsak ten tak vacsinou uz nastaveny je.
tak to byla jedna z moznosti co me napadlo a bohuzel sem na stale stejnem bode, ted teda uz aj hur pac uz ani nenajdu ze site sambu tusim ze bude problem se siti a mozna i s tema Woknama xp... nejdriv zkusim kloudne rozbehat sit, pac tu mam ted takove harakiri.... pak dam vedet.... bez boje se nevzdam
ale kdyby jeste neco nekoho napadlo tak pls piste.... treba bude problem i s tou sambou pac mam verzi 3.0, fakt nevim... i kdyz to je asi blbost....zaklad je furt stejnej...
\\IP\share
). "Network Neighborhood" je nepouzitelne v sieti, kde sa robia caste konfiguracne zmeny v mennych netbios sluzbach... dlho trva kym si zaktualizuje/vybuduje databazu hostov.
Ahoj, muzes dat vic informaci na cem ti ta samba bezi a jestli to je nova samba rozbihana 'nacisto' s novou instalaci linuxu, jestli se hlasis do domeny, nebo jenom do pracovni skupiny (workgroup).
Proc se ptam, nektere distribuce - napr. fedora, centos, rhel maji defaultne zapnuty selinux, firewall (povolene porty?), nebo napr. pri reinstalaci samby (nebo upgradu na novou verzi) kdy se uzivatele prihlasuji do domeny - ale i do pracovni skupiny muze dojit k rozdilu v SID samby a SID ktere je uvedeno v ntuser.dat v uzivatelove adresari na windows boxu (c:\documents and settings\user ..)
Toto na co se ptam neni relevantni ve chvili kdy kdy mate: novou instalaci samby i reinstalovany win box, nebo pripojujete k samba serveru win box ktery k samba serveru predtim pripojeny nebyl. Zaroven, pokud mate vypnuty SElinux a enablovanou sambu ve firewallu na linux samba serveru.
Pokud jste mel uz pripojeny win box ci upgradoval sambu, podival bych se na SID samby - napr:
[root@epsilon ~]# net getlocalsid
SID for domain EPSILON is: S-1-5-21-912128457-3872254253-90755741
[root@epsilon ~]#
a porovnal s SID stringem ulozenem v ntuser.dat (nakopirujte si ntuser.dat uzivatele nekam na linux):
strings ntuser.dat | grep -i S-1-5-21
pokud by se to lisilo, vite kde je problem - pak by jste jen zmenil SID samba serveru aby souhlasilo s uvedenym v ntuser.dat:
net setlocalsid "zde vyplnit sid vygrepovane z ntuser.dat"
Uz jsem se s timto parkrat setkal - osobne pri reinstalaci samba pdc kdy jsem odzalohoval homy uzivatelu a potom je to odmitalo prihlasit treba kvuli tomu do domeny atd.
Zdravim, system centos 5.2, instalace byla nova, ted uz ale vse funguje, problem byl asi opravdu s tou siti, predtim sem to hnal pres sitovej most coz byly prave ty xp a nejak se to proste hadalo:)
Omlouvam se za poplach, holt nekdy nad tim travite hodiny a hodiny a pak se ukaze ze to je blba lamerska chyba :) jde o to ji najit :)
Tiskni
Sdílej: