Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Zkouším rozchodit wpasupplicant pro dvě sítě, doma se připojuji bezdrátově, na koleji musím použít kabel. Zatím se mi to daří pouze tak, že musím vždy ručně zakomentovat nějakou část konfigurace supplicantu, aby mi ta druhá síť šla. Třeba takhle...
#network={
# ssid="vcelin"
# proto=WPA
# key_mgmt=WPA-PSK
# psk= ...
#}
network={
key_mgmt=IEEE8021X
eap=TTLS
anonymous_identity="guest"
identity=...
password=...
ca_cert="/etc/wpa_supplicant/cacert.pem"
phase2="auth=PAP"
}
Takhle jsem teď připojen na koleji, doma to zas musím přepsat. V čem může být problém? Mám snad používat dva soubory (a přiřadit je v interfaces konkrétnímu připojení), anebo (mnohem spíš) mi v tom něco chybí?
Typické návody se týkají vícera wifi rozhranní, nikoliv kombinace drátu a bezdrátu, proto trochu tápu, zda v tomhle případě není třeba ještě něčeho. Díky
wpa_supplicant -iwlan0 -Dwext -c/etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf -N -ieth0 -c/etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf -Dwired -Bpak uz jen ve wpa_gui vybiram pozadovany sitovy zarizeni a k tomu dostupne nakonfigurovane site
Protoze, ve vychozim nastaveni (1) se supplicant pozada ovladac, by skenoval site a podle vysledku vybere AP. V topto pripade pre- nechava supplicant skenovani, vyber a asociaci AP, na ovladaci. To se hodi v pripade, to se hodi pro IEEE 802.1X mod. Tento mod musi byt pouzity pokud pouzivate dratovou sit.
Dejte na acatek:
ap_scan=0 Ovladac si poradi za supplicant sam. NN
Tiskni
Sdílej: