Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Zdravím,
lze nějak specifikovat při virtualizaci kde bude virtuální stroj zobrazovat obraz, odkud bude brát vstup klávesnice a myši?
Mám vedle sebe dva PC, jeden norm. kancelář a druhý nějakou 486. Docela rád bych je spojil do jednoho HW, s dvěma monitory, dvěma klávesnicemi a dvěma myšemi. Vzhledem k tomu, že druhý PC nepotřebuje žádný výkon (PC pokladna) nevidím problém.
Akorát nějak nemůžu nikde najít, jestli to jde vůbec takhle nastavit
máte někdo s tímto zkušenosti?
díky
Jestli jsem pochopil správně co chceš tak by to neměl být problém.
Zobrazování na různém monitory bych nejlépe řešil tak že bych nastartoval 2 Xservery pro každý monitor zvlášť, šlo to se staršími intel drivery. Pokud by to něšlo, tak prostě přes xinerama roztáhnou plochu přes oba monitory, na na jeden dát maximalizovaný virtualbox, ale může to dělat problémy že nějaké okno zaskočí po něj.
Myš a klávesnice se dát taky řešit, ale já jsem to zkoušel jen s USB, ve virtualboxu si můžeš nastavit aby si to přiřadilo nějaké usb, tak tomu natvrdo přiřaď tu klavesnici a myš a je to.
jasně, rozumím, budu prostě směrovat přes USB jen ten HID, co potřebuji, to by mohlo fungovat
akorát ty monitory se mi moc nezdají, budou u toho sedět obyč. lidi a občas je na pokladně docela fofr
ty USB jdu vyzkoušet, neexistuje jiná možnost co se týká těch monitorů
Tiskni
Sdílej: