Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Zdravim. Asi sem tupej, ale poradite mi nekdo co mam nastavit v programu na prijimani mailu (sylpheed) kdyz chci prijmout mail z mojeho nastavenyho dovecotu? Mail odeslu pomoci posixu v poradku, ale kdyz si na nej odpovim - odpoved nedostanu/ nebo mozna dostanu ale nevim kde si ji vyzvednout At tam zkousim dat cokoliv tak mi to nejde
Dik za pomoc, v priloze dovecot.conf
jde vam telnet na port 110(pop3) vase mail serveru?
Jde. Port na pop3 promapovany.
tak kdyz vam jde telnet na port 110 pak nevidim duvod proc by vam nemelo fungovat spojeni s pop3 serverem. Nevyhodi vam sylpheed nejakou chybovou hlasku? Co logy na serveru? Neco vnich byt musi. Nejaky zaznam o prihlaseni nebo o chybe. zkuste pohledat pak to sem hodte.
v sylpheedu vidim uz chybu v nastaveni, ale "prijaty" mail neni ani ve /var/spool/mail kde by mel udajne byt. Osobne si myslim ze chyba je nekde v uzivatelych. email sem odesilal na username@hostname.org v sylpheed mam nastaveno user id jako username pop3 server jako 127.0.0.1 a heslo jako heslo dle /etc/dovecot/passwd ("heslo"). Sylpheed hodi authentizacion failed. Pokud heslo necham prazdne, chybovou hlasku nehodi, avsak email neukaze.
/etc/dovecot/passwd:
username@hostname.org:{PLAIN}heslo
Jestli me napadlo nemusim toho uzivatele pridat do nejake skupiny? username je totiz stejne jako uzivatel systemu - pridal jsem ho do skupiny mail ale to je vse, spravne bych to mel resit ale pomoci pam. Nebo muzu takto?? Proc mi to ukazuje spatna autentizace? Co muzu mit spatne?
Tiskni
Sdílej: