Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Zdravim. Asi sem tupej, ale poradite mi nekdo co mam nastavit v programu na prijimani mailu (sylpheed) kdyz chci prijmout mail z mojeho nastavenyho dovecotu? Mail odeslu pomoci posixu v poradku, ale kdyz si na nej odpovim - odpoved nedostanu/ nebo mozna dostanu ale nevim kde si ji vyzvednout At tam zkousim dat cokoliv tak mi to nejde
Dik za pomoc, v priloze dovecot.conf
jde vam telnet na port 110(pop3) vase mail serveru?
Jde. Port na pop3 promapovany.
tak kdyz vam jde telnet na port 110 pak nevidim duvod proc by vam nemelo fungovat spojeni s pop3 serverem. Nevyhodi vam sylpheed nejakou chybovou hlasku? Co logy na serveru? Neco vnich byt musi. Nejaky zaznam o prihlaseni nebo o chybe. zkuste pohledat pak to sem hodte.
v sylpheedu vidim uz chybu v nastaveni, ale "prijaty" mail neni ani ve /var/spool/mail kde by mel udajne byt. Osobne si myslim ze chyba je nekde v uzivatelych. email sem odesilal na username@hostname.org v sylpheed mam nastaveno user id jako username pop3 server jako 127.0.0.1 a heslo jako heslo dle /etc/dovecot/passwd ("heslo"). Sylpheed hodi authentizacion failed. Pokud heslo necham prazdne, chybovou hlasku nehodi, avsak email neukaze.
/etc/dovecot/passwd:
username@hostname.org:{PLAIN}heslo
Jestli me napadlo nemusim toho uzivatele pridat do nejake skupiny? username je totiz stejne jako uzivatel systemu - pridal jsem ho do skupiny mail ale to je vse, spravne bych to mel resit ale pomoci pam. Nebo muzu takto?? Proc mi to ukazuje spatna autentizace? Co muzu mit spatne?
Tiskni
Sdílej: