Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Ahoj, podle navodu jsem nainstalil ipaccounting. rrd se meni, ale grafy se nevytvori? prava mam nastaveny na www-data, pod kterejma mi bezi apache. Tady jsem hledal, ale vysledek nikde.Prosim o radu.
Tak v logu apache jsem nasel ze nepodporuje gif.
ERROR: unsupported graphics format 'GIF'
Jakto? Co s tim?
A druha vec je ta, ze kdyz grafy ukladam jako png, tak to bunguje, ale log se mi zase plni timhle
(process:28592): Pango-WARNING **: Invalid UTF-8 string passed to pango_layout_set_text()
Prosim poradte mi
Dobry den, to spise vypada, ze mate problem s nejakou grafickou
nadstavbou, ktera je potreba. Mozna podivat, se na cem vsem rrd-
tool zavisi po strance grafiky a podivat se v jakem je to stavu,
treba pango, gtk a tak.
NN
Problem s tema gify nebo ta chyba v logu?
Mam verzi rrdtool z deb balicku 1.3.1-4 a ipaccounting z http://ipaccounting.standus.com/ .
a taky mam grafy vlevo a nedari se mi je dostat na stred
a eth0 (verejna IP) mi nenacita data, jen lokalni IP
jo jo, to png jsem si tam dal a grafy mi uz sly. Ted jsem teda presel na tu 1.5, vypada to zajimave, ale nejak mi to nejede. Tabulku mam prazdnou, i kdyz rrd se vytvareji. tak laboruju
tak jsem zase dopsal absolutni cesty k rrdconf a vypa to, ze se to rozjizdi. uz mam jeden graf. asi to bylo zase tim..
diky, budoucim generacim se to bude jiste hodit... ja to takhle mam. jen to mam nejaky chciply, stranka se nejak porezrele dlouho nacita a eth0 (verejna IP) mi to zase nemeri...
a porad nemuzu prijit na to, jak vyresit ten Pango-WARNING v logu
ifconfig | grep "RX bytes" | tr " " ":" | cut -d: -f 13 && ifconfig | grep "RX bytes" | tr " " ":" | cut -d: -f 19a kreslím to do MRTG.
Dobry, dik, vyzkousim. Ale zarazi me, proc mi to tu stranku ipaccountingu nacita tak dlouho. Ostatni stranky, co mam na Apache, tak jedou svizne. Ted dokonce vubec nemam v tabulce vypis ip adres, ale kdyz zadam primo stranku http://10.0.10.1/ipaccounting/rrd.php?ip=10.0.10.2 tak graf se zobrazi.
>> Proč tak dlouho? Protože se ty grafy vykreslují on-demand.
to bych i pochopil, ale me se zobrazuje dlouho i ta tabulka. Asle asi to ma souvislost.
>> aby se ty čudly nezobrazovaly
jo jo, to jsem tam nekde zahlid
Tiskni
Sdílej: