Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Ahoj,
pro vyvoj SW potrebuju stroj s windowsama (quli VS.NET, Delphi, atd.). Chystam se kupovat novy notas a mam takovou predstavu, ze bych si nainstaloval nejakou mini distribuci linuxu a nad tim pak do nejakeho (para)virtualniho stroje (XEN / KVM) nainstaloval WinXP/Vista.
Mate s tim nekdo zkusenosti? Lze to jednoduse zprovoznit? Jake distro linuxu na to pouzit? Jde mi o to, aby ten linux zral co nejmin prostredku, ale abych se dostal na interni a usb disky, sit atd. quli zaloham tech virtualnich stroju.
Diky za kazdou zkusenost,
PetrL
Páč o linuxu vím velké kulové a ani nevím, co je a není přesně potřeba k běhu těch virtualizátorů. Jde mi o to, jestli to co chci je vůbec realistické a má s tím třebas někdo nějaké zkušenosti. Na uvedené disto se mrknu, díky.
Pokud potrebujete na vyvoj stroj s Windows, poridte si stroj s Windows, pokud budete potrebovat virtualizovat sahnete po vmware ci po "free" virtualboxu.
A jeste jedna malickost, porizovat si na vyvojove ucely notebook je taky pekna volovina, potrebujete velkou plochu, hodne ram, vynikajici klavesnici, pohodli pro ruce, dobrou zidly, stul, nehrbit se u laptopu.
Tiskni Sdílej: