Jakub Vrána napsal AI plugin sql-gemini pro nástroj pro správu databáze v jednom PHP souboru Adminer. Plugin dovoluje sestavovat SQL dotazy pomocí AI, konkrétně pomocí Google Gemini.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.
Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).
Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Tak po dlohe snaze nainstalovat nejaky prekladac, jsem uspel az s open-langua-tools.
Ovsem jak se zda, tak dokaze nacitat pouze soubory *.xlx, nebo *.xlf a proto prosim o radu
Co je to za typ souboru a jak jej vytvorim (napr. z html)?
dekuji
Dobry den, Nejak se mi to nezda, podle stranek projektu:
https://open-language-tools.dev.java.net/
Podporuje SW uplne jine formaty.
NN
Uz jsem na to prisel. Je to neco, co si vytvori sam pomoci jakehose filter editoru.
pretahnu tam napr *.html a on si z toho udela *.xlz , ktery jde potom otevrit v editoru.
Akorat jsem jeste nepochopil, umi prekladat sam (ma nejaky vlastni slovnik), nebo si umi pouze pamatovat moje preklady, ktere v pripade opakovani sam nabidne?
Kdyz jsem se dival na demo, tak to vypadalo, ze preklada sam a ze to nanejvis trochu upravim. Akorat kdyz ho spustim, tak zadne preklady nenabizi.
Je tedy opravdu zavisli pouze na mych prekladech?
Tiskni
Sdílej: