NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Dobrý den,
Mám server a potřeboval bych vyřešit monitorování trafficu.
Jde mi o vysoký traffic (Například nějaký VPN user stáhne 2GB dat za hodinu) Zajímaly by mě IP adresy, porty, atp .....
Šlo by to nějak udělat ? Děkuji za pomoc
Dobrý den.
Zkuste se podívat na ntop.
Nebo take:
iftop
NN
iftop používám, ale ten neumí logovat.
Nebo se mýlím ?
Co vím já, tak ne.
Výše zmiňovaný ntop si "bohužel" pamatuje detaily dat jen do svého restartu, ale součástí je plugin pro RRD a tak se daji ukládat data tam. Jen pozor na to, že se jedná o packet analyzer, takže to chce celkem rychlý procesor a alespoň 512 MB RAM. Spíše více :), záleží na tom kolik dat bude protýkat rozhraními a kolik rozhraní se bude monitorovat.
Hm, to pro mě není.
Jde mi o zanalyzování velkého trafficu (IP, porty, doba, prenesenych dat).
Ale děkuji
A co zkusit ipac-ng? Ovšem to je spíš pro situaci, kdy víte, které ip adresy se k vám připojují. Takže monitorování Vaší sítě, ne někdo zvenčí.
Zkus Darkstat, má i super statistiky cez web.
Více viz http://dmr.ath.cx/net/darkstat/
Joo, tohle jsem přesně potřeboval
Díky moc
jojo, je fakt super, běží jako deamon, konfigurace je jednoduchá a statistiky běží na extra portu. Jen škoda, že OpenWrt WhiteRussian ho nemá zakomponavaný do balíčku, je tam jen vnstat
Hm, a ja mam problém
Po prvním obrovském nadšení jsem zjistil že nemohu monitorovat více rozhraní a že nemonitoruje odchozí spojení, jen spojení která jsou navázána z venku.
Nevíte jak pomoct ? Chci darkstat bez dvou zmiňovaných chyb a budu štastnej.
Mimochodem instaluji z debian stable balíčků, a mám verzi 2.6, pokud nová umí něco navíc, byl bych rád za upozornění.
Díky
Ještě je možnost mrknout na věci kolem Netflow. Na straně, kde je potřeba poslouchat provoz, stačí rozjet fprobe, pro další analýzy je pak dobrý např. nfsen. Některé collectory umí házet nasbíraná data do SQL databáze, což pak umožňuje další zpracování.. občas se to hodí, občas ne.
V podstatě je to něco jako již zmiňovaný ntop.. jen rozdělené na víc částí.
Díky,
Koukal jsem na to, ale docela mi tam chyběli informace o portech a hostech, koukal jsem na nfsen.
Pokud to ale nevyjde s tím darkstatem tak se na to kouknu podrobněji.
Ok, přidám ještě odkaz na nfdump, aby bylo zřejmé, že všechny tyhle informace tam jsou.. Nicméně darkstat vypadá taky zajímavě, jen zase není použitelný pro moje účely :)
Tiskni
Sdílej: