Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Byla vydána nová verze 1.50.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Vypíchnout lze podporu nastavení veth (virtual ethernet) v nmtui.
Byla vydána nová verze 24.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Xahea. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.1.0. Nově je pro sestavení potřeba Qt 6.7.
Přesně před 35 lety, 3. října 1989, byla vydána počítačová hra Prince of Persia. Jejím tvůrcem je Jordan Mechner.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu zářijový souhrn novinek. Po půl roce od předchozího. Vypíchnout lze nové desky StarPro64, Oz64 a Quartz64-Zero.
Byla zveřejněna ePetice Výzva za strategický přístup k digitalizaci: Kvalita, flexibilita a udržitelnost ve státních projektech.
Japonský Google rozšířil svou kolekci DYI fyzických klávesnic Gboard o klávesnici ve tvaru Möbiovy pásky. Pro zájemce repozitář na GitHubu.
Dobrý den,
začínám používat více vim, a trápí mě takový bug / feature s automatickým odsazováním. Mám odsazený řádek, zmáčknu enter, a jsem na novém řádku a vim správně odsadil. Jenže když teď "uhnu" kurzorem na nějaký jiný řádek (nebo zmáčknu znova enter), a vrátím se potom zpátky na odsazený řádek, už odsazený není. Stává se mi to třeba tehdy, pokud někde ve třídě definuji metodu, její tělo nechám prázdné a mám ji v plánu dopsat někdy později (nebo se zrovna chci mrknout na jiné místo ve zdrojáku). Potom ručně klepat do klávesy tab docela naštve .
Jestli někdo ví, co s tím, byl bych vděčný. Spíše si myslím, že je to nějaka feature, ale vyhovovalo by víc chování obvyklé v jiných editorech (napevno se tam strčí taby / mezery, a tak to zůstane). A na nějaký :set, co to změní, prostě nemůžu přijít .
:he autoindent
If you do not type anything on the new line except <BS> or CTRL-D and then type <Esc>, CTRL-O or <CR>, the indent is deleted again. Moving the cursor to another line has the same effect, unless the 'I' flag is included in 'cpoptions'.Takze pokud se presunujete v kodu v insert modu, tak staci nastavit I flag v cpoptions.. Pokud ovsem z insert modu vyskocite do normalu pres ESC, tak se indentace zrusi..
:wq
inoremap <CR> <CR><Space><BS> nnoremap o o<Space><BS> nnoremap O O<Space><BS>Více tady.
o
a budete tam kde chcete byt?function foo() { }najedete na radek se slozenou zavorkou, stisknete
o
a kurzor bude nasledujici.. (pomlcky jsou mezery a | kurzor)
function foo() { ----| }Pridavam se k ostatnim co tu psali, ze nechavat radky obsahujici jen ws je nezadouci ;]
highlight WhitespaceEOL ctermbg=red guibg=red match WhitespaceEOL /\s\+$/abych viděl, jestli se mám připravit na odsazování nebo ne :) Ale v zaneřáděnějším kódu to může i zbytečně rušit.
No, ja si pri vytvareni prazdne funkce, nebo treba i jen podminene vetve pridavam komentar s textem "TODO:"...
Tiskni Sdílej: