Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
pokud vytvořím soubor pomocí mkdir /var/aDATA. A nastavím práva chmod 777 /var/aDATA. V konfiguraci samby mam .: [public] comment = Public Folder path = /var/ aDATA public = yes writable = yes create mask = 0777 directory mask = 0777 write list = root --------------------------------------------------------- výpis ..: drwxr-xr-x 24 root root 4096 bře 16 21:27 var drwxrwxrwx 4 root root 4096 bře 16 19:43 aDATA --------------------------------------------------------- Pokud se pomocí samby pokusím připojit na danou složku tak mně to odmítne stí že nemám práva. Zkusil jsem si připojit celý kořen a vše proběhlo dobře, ale stejně do složky var se nedostanu. [koren] comment = LogSamba path = / write list = root
pokud dám do smb_conf
[var]
comment = var
path = /var
public = yes
writable = yes
share modes = no
tak se do varu dostanu. (mám teda security na share, jelikož jinak bych musel řešit problém s doménou na mém noťasu a usrovi, který je shodný s userem na linuxu)
Pokud se odkazu na slozku /var .. Tak na mne skoci hlaska \\server\var neni pristupna. ... Obratte se na spravce serveru opravneni. Pouzivam distro CentOS 5.2 64bit
a jaké práva máte na /var ?
zkuste dát ještě chmod ugo+r /var
(přiznám se, že neznám číselné vyjádření, vždy mě to připadlo nepřehledné, jednoduší je ugo+rwx (u - user, g-group, o - other, + přidej, - odeber, r - read, w - write, x - spouštění
drwxr-xr-x 24 root root 4096 bře 16 23:14 var
zkusil jsem si dát přímo Vámi uvedenou část confu a normálně na /var/aDATA můžu přistoupit něco i vkládat. Jen v té ukázce máte /var/ aDATA (je tam mezera) a já mám bez mezery. A parametr SECURITY=share
a ten user se přímo na tom stroji do /var/aDATA dostane a může tam pracovat?
Dále co je v adresáři aDATA - není to nějaký namoutěný disk (podle názvu ) pokud je, je s parametrem users. Dále nemá ten user, pod kterým se tam připojujete nastavených chroot ( i když to by se asi vždy jen dostal do svého homu, že?)
ps: testuju to na Debanu etch ve vertualboxu
Pokud se pripojim pod uzivatelem users. Tak bezx problemu menim cokoliv v danem adresari.
[global] dos charset = CP852 unix charset = ISO8859-2 display charset = ISO8859-2 workgroup = doma.cz netbios name = server server string = File Server security = users encrypt passwords = yes username map = /etc/samba/smbusers domain logons = yes local master = yes domain master = yes preferred master = yes os level = 65 time server = yes # logovani SMB log file = /var/log/samba.%m max log size = 50 log level = 3 # SMB je mozne se pripojit jen z IP 192.168.1. hosts allow = 192.168.1. logon path = \\%L\profiles\%U #%L NetBIOS jmeno serveru SAMBA #%U Uzivatelske jmeno logon drive = H: logon home = \\%L\profiles\%U # Skript pro pridani staniceadd machine script = /usr/sbin/useradd -s /bin/false -d /var/lib/nobody '%u' [koren] comment = Koren path = / [admin] comment = Administrator path = /var/aADMIN writable = yes force group = spublic
Tiskni
Sdílej: