Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Dobrý den,
nainstalil jsem si Ubuntu 8.10, jsem linux uživatel začátečník, prosím o trpělivost...
Řeším dilema: nativní FF nebo Windows Firefox přes Wine. Jde o to, že nativní FF mi přijde pomalejší a takovej těžkopádnej... FF přes Wine zase nejde zminimalizovat (neustále se obnovuje zpět nahoru, musím přepínat plochy ) a HLAVNĚ: zlobí tam pluginy.
Jde o:
- zlobí občas kontrola pravopisu
- u pluginu fast dial se nenačítají obrázky - náhledy stránek, lze řešit malinko (imho) horším pluginem speed dial
- flashgot nedetekuje linux download manažery, resp. vydi permamnentne flashget (mam disk rozdělen na dva a pořád spouští z NTFS partišny...) a detekuje WellGet a to je vše (já mám ale nainstalovaný Aria Download Manager, GWget a to prostě nevydí...). Potřebuju něco lepšího (ty dva co nevidí, sem teda nezkoušel, zkoušel jsem jen KGET- ten nechi a JDownloader). JDownloader zdá se vypadá to co potřebuju, ale neumím k němu zadat cestu (chápejte něco jako linux "Program Files" potřebuju poradit :( )
no bohužel subjektivně mám silný pocit, že je nativní pomalejší- nemohu si pomoct, ale věřím, že mám pravdu :o)
kdyby jste mi prosím poradili jak zadat cestu k jdownloader nebo aria download manager (prostě kde je "program files"), byl bych šťastný :o)
samozřejmě nativní FF.
Moje OpenSuse vše cpe do /opt/ , popř. do /usr/local/
a co zadat whereis název_aplikace ( whereis jdownloader )
whereis
(případně which
) se můžeš zeptat tvého balíčkovacího systému, kde všude jsou umístěny soubory kteréhokoliv balíčku. V GNU/Linuxu se totiž programy neumísťují do nějakého adresáře v nějakém Program Files, ale dodržují určitá pravidla pro rozmístění v adresářích (i když ne zas tak úplně striktně) - člověku, zvyklému na Windows, to zpočátku přijde jako děsný chaos, protože jsou soubory všech balíčků pomíchány dohromady, ale časem zjistí, že je to vlastně mnohem praktičtější.
Tiskni
Sdílej: