Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Dobrý den,
nainstalil jsem si Ubuntu 8.10, jsem linux uživatel začátečník, prosím o trpělivost...
Řeším dilema: nativní FF nebo Windows Firefox přes Wine. Jde o to, že nativní FF mi přijde pomalejší a takovej těžkopádnej... FF přes Wine zase nejde zminimalizovat (neustále se obnovuje zpět nahoru, musím přepínat plochy ) a HLAVNĚ: zlobí tam pluginy.
Jde o:
- zlobí občas kontrola pravopisu
- u pluginu fast dial se nenačítají obrázky - náhledy stránek, lze řešit malinko (imho) horším pluginem speed dial
- flashgot nedetekuje linux download manažery, resp. vydi permamnentne flashget (mam disk rozdělen na dva a pořád spouští z NTFS partišny...) a detekuje WellGet a to je vše (já mám ale nainstalovaný Aria Download Manager, GWget a to prostě nevydí...). Potřebuju něco lepšího (ty dva co nevidí, sem teda nezkoušel, zkoušel jsem jen KGET- ten nechi a JDownloader). JDownloader zdá se vypadá to co potřebuju, ale neumím k němu zadat cestu (chápejte něco jako linux "Program Files" potřebuju poradit :( )
no bohužel subjektivně mám silný pocit, že je nativní pomalejší- nemohu si pomoct, ale věřím, že mám pravdu :o)
kdyby jste mi prosím poradili jak zadat cestu k jdownloader nebo aria download manager (prostě kde je "program files"), byl bych šťastný :o)
samozřejmě nativní FF.
Moje OpenSuse vše cpe do /opt/ , popř. do /usr/local/
a co zadat whereis název_aplikace ( whereis jdownloader )
whereis
(případně which
) se můžeš zeptat tvého balíčkovacího systému, kde všude jsou umístěny soubory kteréhokoliv balíčku. V GNU/Linuxu se totiž programy neumísťují do nějakého adresáře v nějakém Program Files, ale dodržují určitá pravidla pro rozmístění v adresářích (i když ne zas tak úplně striktně) - člověku, zvyklému na Windows, to zpočátku přijde jako děsný chaos, protože jsou soubory všech balíčků pomíchány dohromady, ale časem zjistí, že je to vlastně mnohem praktičtější.
Tiskni
Sdílej: