Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj,
dají se někde stáhnout obrazy Fedory 10, popř. i nějaké vývojové 11 které by se daly nahrát na flashku a z ní instalovat?
V návodu je jak to udělat ve Fedoře, což je mi na nic když ji ještě nemám...
a kdyby to alespoň působilo nějak trochu oficiálně tak by to bylo fajn:)
díky
http://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora/linux/releases/10/Fedora/i386/os/images/install.img
dd if=install.img of=/dev/sda
NN
Díky moc,
bohužel nefunguje, zkusil jsem to ddčknout jak na foťák tak na flashku a skončil u tohohle:
sdb: unknown partition table
a počítač z toho nebootuje...
eeee, a to /dev/sdb je známy device? Nie je nahodou ten fyzický dist rozdelený (resp. nie je na ňom vytvorena partition?).
není - tedy jestli si rozumíme, když dám třeba cfdisk /dev/sdb tak vidím jen prázdné místo a partyšny na něm další nevidím, v systému je jen sdb...
Ahoj , zde je jejich oficiální howto :
fedoraproject.org/wiki/FedoraLiveCD/USBHowTo
Já jsem to dělal pomocí LiveUSBCreatoru ( fedorahosted.org/liveusb-creator/wiki ) a fungovalo to vše jak mělo. Jsou tam standarně verze na Wokna nebo přes Yum ( yum install liveusb-creator )
Opravuji - tento LiveUSB nepotřebuje nějaké image , stačímu standardní .ISO
bohužel...:)
>V návodu je jak to udělat ve Fedoře, což je mi na nic když ji ještě nemám...
Zkousel jsem to, ale nasel jsem jen nejake rpm a chybely mi nejake moduly pro python... nemate nejaky lepsi zdroj? Domovskou stranku jsem shledal dost podivnou...
diky
přesněji to dopadlo takto:
$ liveusb-creator
Traceback (most recent call last):
File "/usr/sbin/liveusb-creator", line 75, in <module>
main()
File "/usr/sbin/liveusb-creator", line 68, in main
from liveusb.gui import LiveUSBApp
ImportError: No module named liveusb.gui
Zdravím , zdroj je bohužel jen ten jedinný ...
instaloval jste to přes Yum ? nebo jen přes samotné RPM ? Já jsem to dělal přes Yum a bylo to bez problémů.
( yum install liveusb-creator )
Domovská stránka podivná ? to netuším já jsem čerpal odtud : ( https://fedorahosted.org/liveusb-creator/wiki )
jo, tohle je ono! Teď tam mají archiv s binárkou která funguje... co si vzpomínám tak to tam nebylo. Moc dík, už to zkouším...
Mělo by to fungovat , stejně ten live usb nedělá nic jiného než rozpakuje .iso na USB flash a pak přidá na USB syslinux. USB flash , ano , ale jen na záchrany , ale na fungování asi ne. Live nejsou obecně pro stálý chod , dokáží znamenitě utavit USB Flash na zápis i na čtení.
Hmm, další zásek, chce to pyparted, ten v balíku není při kompilaci skončím na
/usr/bin/ld: cannot find -ldevmapper
čemuž nerozumím, ale zkusím to nějak pořešit, každopádně díky za rady.
Chuť mu spravila knihovna libdevmapper:) Jede se dál:
Verifying SHA1 of LiveCD image... Extracting live image to USB device... Wrote to device at 7 MB/sec Creating -395MB persistent overlay There was a problem executing the following command: `dd if=/dev/zero of="/media/usb/LiveOS/overlay-FEDORA-" count=-395 bs=1M` A more detailed error log has been written to 'liveusb-creator.log' LiveUSB creation failed! There was a problem executing the following command: `dd if=/dev/zero of="/media/usb/LiveOS/overlay-FEDORA-" count=-395 bs=1M` A more detailed error log has been written to 'liveusb-creator.log'
a v logu:
dd if=/dev/zero of="/media/usb/LiveOS/overlay-FEDORA-" count=-395 bs=1M dd: invalid number `-395'
To pak netuším co s tím ... co takhle to zkusit bez toho "persistent overlay" , blbost je , aby dělal -395 MB měl by dělat kolem 300-400 MB jako jeden soubor pro temp apod. Fedora ten persistent nepotřebuje , sice to bude o něco pomalejší ,ale sna to pojede. Nemáte někde VIDLE ? pak by stačilo stáhnout ten WIN-32 installer nakopírovat na disk to .iso a v oknech to funguje.
Ale myslím, že někde máte někde něco jinak nastavené , ten persistent overlay se nastavuje taky...
No ten fedori bazmek je odlaďovaný na fedoře , na Ubuntu jsem to nezkoušel , jen na systému , kde jsem měl instalovanu fedoru a v práci na XP.
Tiskni
Sdílej: