Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
ad 1) chtělo by to trochu víc, napsat typ graf. karty, ovladač ap, ale stejně mě nic nenapadá
ad 2) běží ti to, co je vypsané (obsluhuje to instalace a aktualizace softwaru) protože při startu hledá Updater applet bezpečnostní aktualizace. Dvě aplikace chtějí po tomhle prográmku každá jinou věc, proto má tá druhá smůlu. Po ukončení kontroly ti Správce programů spustit půjde.
YaST > Hardware > Grafická karta a monitor a porovnej nastavení s reálem, koukni se na suseportal a zkus naistalovat ovladače podle návodu, ale to chování moc na ovladač nevypadá. Pokud je špatně, většinou nenaběhnou ani Xka
Zajímavé by bylo, zda to zrní ve všech grafických režimech? Co vim, tak Xka bez restartu konfiguraci nezmění, čili nehrozí, že by se za chodu změnil ovladač. Zkusil bych případně nechat pc cca 5 minut v menu grubu (=po startu počkat s bootováním), kdyby to bylo hardwarem, tak by se to mohlo taky projevit.
Hm, snad to neni vtip ... kde to přesně dělá? Přepínání ploch, pouštění aplikací má na to vliv?
Jestli to dělá jen s konquerorem, co ho pustit z příkazové řádky, jestli se něco nevypíše? Každopádně je divný, že program nespadne a divně zobrazuje.
Tiskni
Sdílej: