Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Potřebuju nějak pomoct vyřešit tento problém snažím se zprovoznit LDAP a potřebuji ho opravdu jen pro sdílené kontakty do outlooku ale nějak to nemůžu postavit na nohy
Neco je tam navic, ale do zacatku to staci:
http://www.brennan.id.au/20-Shared_Address_Book_LDAP.html
NN
Sakra zas anglicky. Toho jsem našel na googlu taky mraky ale právě nic kloudnýho v češtině tak jsem právě zavítal jsem na české forum
A ba jo docela to šlo. Tupě jsem opsal všechny konfiguráky (samozřejmě se změněnými parametry DN a pod.) a přes phpLDAPadmina se přihlásím a vše vidím tak ja by mělo být a dokonce i outlook ze začátku vynakládal jakousi snahu o připojení ale v mometě kdy jsem outlook nastavil přesně podle návodu začal mi psát že se nemůže připojit k microsoft LDAP serveru a číslo chyby 81.
ale nepřipojil jsem se ani přes kmail ma své linuxové stanici. Kdo by měl prosím chuť a náladu poprosil bych ho o radu dám sem klidně nějaký konfiguráky a pod.
Tiskni
Sdílej: