abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | Komunita

    Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.1.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Vypíchnout lze vylepšené vyhledávání nebo podporu Pixel Motion Photos. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 3. a 4. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Příjem témat poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a následně sestavení programu.

    Petr Krčmář | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.68 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 13 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 22:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC26 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek. Vypíchnout lze novou generaci Apple Intelligence a zbrusu novou Siri, která dostala název Siri AI. Kvůli Aktu o digitálních trzích (DMA) však funkce Siri AI nebudou v systémech iOS 27 a iPadOS 27 k dispozici uživatelům v Evropské unii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.18.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Vypíchnout lze podporu rozhraní /dev/kfd pro výpočty na kartách AMD (AMDKFD).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Nová verze

    aMule (Wikipedie), tj. multiplatformní klient pro peer-to-peer sdílení souborů pro sítě eD2k and Kademlia, byl po více než pěti letech od vydání poslední verze 2.3.3, vydán v nové major verzi 3.0.0 (GitHub). S novou webovou stránkou a dokumentací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:55 | IT novinky

    Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 04:44 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána v nové major verzi 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1856 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: synchronizace roaming profiles v sambě

    26.3.2009 16:07 liku | skóre: 10
    synchronizace roaming profiles v sambě
    Přečteno: 344×

    Používám sambu 3.025 a na klientech mám winXP. Stává se mi že , když se odhlásí uživA z klienta a předtím si smaže nějaký soubor, jeho profil se korektně přesune na server, po opětovném přihlášení se původně smazaný soubor v pc opět objeví. (Samozřejmě uživatel nebyl nikde jinde přihlášen). Mám zapnutou časovou synchronizaci se serverem.

    Můžete mi prosím někdo poradit, jak zajistit, aby se vždy klient řídil podle serveru a to, co má jiné, přetáhnul ze serveru?

    Dlouho jsem po tom patral na googlu, ale marně.

    Díky za příp. radu

    libor

    Odpovědi

    27.3.2009 11:54 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: synchronizace roaming profiles v sambě

    To mu "původně smazaný soubor v pc opět objeví" nerozumim,

    muzete to popsat jinak?

    NN

    27.3.2009 21:48 liku | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: synchronizace roaming profiles v sambě

    Jedná se mi o to, když na klientovi smažu sobor (nebo změním nějaké nastavení např. plochy) a poté se odhlásím. Při odhlašování se mi neobjeví žádná hláška. Nikde na žádném jiném počítači nejsem přihlášený. Potom jdu na jiný počítač a opět se přihlásím, tak se mi stane, že se objeví původní nastavení plochy nebo soubor, který jsem na prvním počítači smazal.

    Proto nevím, jak docílit, aby profil serveru byl vždy pro windowsi primární a kopie, která je na na windowsovém klientu by se podle serverové synchronizovala

    Díky moc za pomoc

    libor

    27.3.2009 12:10 jimi | skóre: 14 | blog: linuxnazs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: synchronizace roaming profiles v sambě

    Myslím si, že je to jasné. Prostě se profil neuloží na server a po přihlášení se použije profil ze serveru, tudíž smazaný soubor, už není smazaný. Řeším teď taky podobný problém. Ale mám jinou verzi Samby, takže to spíš bude nějaký problém v XP.

    28.3.2009 11:03 liku | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: synchronizace roaming profiles v sambě

    Nevíte prosím, jestli v sambě neexistuje nějaký příkaz, který by windowsum explicitně řekl, že vždy musí porovnat kopii profilu na windowsovém klientu se serverem a podle serverové synchronizovat?

    díky za příp. radu

    libor

    30.3.2009 07:32 jimi | skóre: 14 | blog: linuxnazs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: synchronizace roaming profiles v sambě

    Můžete sem vložit smb.conf?

    30.3.2009 08:14 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: synchronizace roaming profiles v sambě
    Jsou dvě možnosti -- buď se upravený profil neuloží na server (a zůstane tam ten původní), nebo se profil na server sice uloží, ale při příštím přihlášení se použije místní kopie profilu na klientském počítači. Která z variant to je zjistíte, když se v okamžiku, kdy se něco takového stane a uživatel se ještě neodhlásil, podíváte na profil na serveru -- pokud tam smazaný soubor bude, neuploadoval se správně profil, pokud tam nebude, použila se lokální kopie profilu. Ta první varianta (chyba při uploadu) je méně pravděpodobná, protože jednak o ní Windows vypíšou nějakou hlášku (takže by to uživatel zaregistroval), jednak to spíš skončí poškozeným profilem. Ta druhá chyba je pravděpodobnější, protože je několik důvodů, proč Windows nestáhnou profil ze sítě. Nejčastější důvod je ten, že detekují "pomalé připojení k síti" a rozhodnou se využít místní kopii profilu. Jak se bude detekovat "pomalé připojení k síti" jde nastavit někde v registrech, určitě to někde vygooglujete. Jinak pokud máte hodně uživatelů, kteří se na PC střídají, doporučuji v registrech nastavit i mazání lokální kopie profilu. Ono když máte na počítači 15MB kopie profilu 150 uživatelů, už to nějaké místo zabere. Ale zase to má tu nevýhodu, že pokud se uživateli nenahraje profil ze serveru, nedostane svůj starý profil, ale zcela nový prázdný profil. Vyplatí se pak profily na serveru zálohovat a umožnit jejich snadnou obnovu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.