Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ahoj,
mam tri servery A, B, C. A je pripojen do internetu, B, C jsou za A (za A je vnitrni sit mezi vsemi tremi servery). Na A je IP, ktere se NATem preklada na vnitrni IP co je na B (na B bezi apache a takto si ho zpristupnime z internetu). B ma default gateway pres A, C ma default gateway mimo tyto tri servery (ale i C je pripojen do vnitrni site). Vse je OK, az na to, ze kdyz si na C dam links http://www.mojedomena.cz (domena, jejiz IP ja na A a preklada se na vnitrni IP of B), tak se mi nezobrazi nic, jen marking connection. Kdyz si dam http://www.mojedomena.cz z nejakeho serveru mimo tyto tri, tak je to OK. Podle me je problem v tom, ze kdyz tam http://www.mojedomena.cz, paket docestuje na A (je tam IP of www.mojedomena.cz), tam se prelozi na vnitrni IP of B, dostane se na apache, ten odpovi, ale podle me odpovi po vnitrni siti, takze prijde odpoved odjinud nez je ocekavano a proto links nic nezobrazi. Da se to vyresit tak, ze si do /etc/hosts pridam radek: vnitrni IP of B www.mojedomena.cz, pak pujdou pakety rovnou po vnitrni siti na B a ten po vnitrni siti odpovi a je to OK. Nicmene potrebuji se na www.mojedomena.cz ze serveru C dostavat ne po vnitrni siti, ale pres internet (proste bez toho /etc/hosts). Vite nekdo co s tim? Dik, David
Nejaky obrazek by nebyl? Tohle mi pripomina jeden hodne znamy test inteligence.
Ja to chapu, potom je potreba rict A , aby to neposilal po vnitrni
siti, ale poslal to ven, takze aby IP C routoval do netu a ne po
vnitrni siti.
NN
Na A je pravidlo:
22121 1842K SNAT 0 -- * eth0 vnitrni IP of B 0.0.0.0/0 to:vnjesi IP of A
takze SNAT tam je.
tcpdump
a podívejte se, jaké pakety skutečně přicházejí a odcházejí.
Tiskni
Sdílej: