Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Ahoj,
mam tri servery A, B, C. A je pripojen do internetu, B, C jsou za A (za A je vnitrni sit mezi vsemi tremi servery). Na A je IP, ktere se NATem preklada na vnitrni IP co je na B (na B bezi apache a takto si ho zpristupnime z internetu). B ma default gateway pres A, C ma default gateway mimo tyto tri servery (ale i C je pripojen do vnitrni site). Vse je OK, az na to, ze kdyz si na C dam links http://www.mojedomena.cz (domena, jejiz IP ja na A a preklada se na vnitrni IP of B), tak se mi nezobrazi nic, jen marking connection. Kdyz si dam http://www.mojedomena.cz z nejakeho serveru mimo tyto tri, tak je to OK. Podle me je problem v tom, ze kdyz tam http://www.mojedomena.cz, paket docestuje na A (je tam IP of www.mojedomena.cz), tam se prelozi na vnitrni IP of B, dostane se na apache, ten odpovi, ale podle me odpovi po vnitrni siti, takze prijde odpoved odjinud nez je ocekavano a proto links nic nezobrazi. Da se to vyresit tak, ze si do /etc/hosts pridam radek: vnitrni IP of B www.mojedomena.cz, pak pujdou pakety rovnou po vnitrni siti na B a ten po vnitrni siti odpovi a je to OK. Nicmene potrebuji se na www.mojedomena.cz ze serveru C dostavat ne po vnitrni siti, ale pres internet (proste bez toho /etc/hosts). Vite nekdo co s tim? Dik, David
Nejaky obrazek by nebyl? Tohle mi pripomina jeden hodne znamy test inteligence.
Ja to chapu, potom je potreba rict A , aby to neposilal po vnitrni
siti, ale poslal to ven, takze aby IP C routoval do netu a ne po
vnitrni siti.
NN
Na A je pravidlo:
22121 1842K SNAT 0 -- * eth0 vnitrni IP of B 0.0.0.0/0 to:vnjesi IP of A
takze SNAT tam je.
tcpdump
a podívejte se, jaké pakety skutečně přicházejí a odcházejí.
Tiskni
Sdílej: