Jaký byl rok 2024 ve vyhledávání Googlu? Mistrovství světa v hokeji, triumf Davida Pastrňáka, Robert Fico nebo loučení s herečkou Simonou Postlerovou. To jsou některá z témat, která letos nejvíce rezonovala ve vyhledávání na Googlu. Češi s velkým zájmem zjišťovali, proč je přestupný rok, a s podobnou intenzitou hledali důvod absence Zdeňka Chlopčíka ve StarDance. Kompletní žebříčky včetně globálních a další zajímavosti.
Chatbot Grok AI je nově pro uživatele sítě 𝕏 zdarma (návod). S omezením 10 zpráv za dvě hodiny a tři obrázky za den.
GNU Shepherd (Wikipedie) dospěl do verze 1.0.0. Po 21 letech. Jedná se o init systém a správce služeb napsaný v Guile Scheme. Původně se jmenoval GNU dmd (Daemon managing Daemons). Používá se v systému GNU Guix.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.23.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
Odešla Barbora Bühnová, propagátorka IT mezi ženami. Docentka a proděkanka Fakulty informatiky Masarykovy univerzity vedla řadu výzkumných týmů s orientací na softwarové architektury a patřila ke spoluzakladatelkám neziskové organizace Czechitas. Zemřela po dlouhé nemoci ve čtvrtek 5. prosince ve věku 43 let.
V únoru představený AI generátor realistických videí z textového popisu Sora od OpenAI je dnešním dnem dostupný uživatelům ChatGPT Plus a Pro. Ne však uživatelům v EU.
Uživatelé openSUSE mohou nově používat utilitu switcherooctl pro přepínání grafických karet.
Na FIT ČVUT v Praze bude v pátek 13. prosince od 9:15 přednášet Michal Hocko z firmy SUSE o vývoji linuxového jádra.
Představen byl počítač Raspberry Pi 500 aneb klávesnice s Raspberry Pi 5 uvnitř za 90 dolarů a 15,6palcový Full HD IPS Raspberry Pi Monitor za 100 dolarů.
V stredu 11. 12. 2024 o 10:00 bude spustený zimný webinár zdarma. Na tomto webinári si ukážeme, ako nasadiť Zabbix v prostredí Kubernetes. Prevedieme vás procesom od inštalácie až po základné nastavenia Zabbix komponentov, zároveň si ukážeme nasadenie rôznych verzií Zabbixu.
… více »Ahoj, jen rychlá otázka:
Když vytvořím v KDE 3.5 na ploše složku, odkaz na složku nebo odkaz na zařízení, při poklikání na něj se místo Konqueroru objeví správce tisku pro OpenOffice. (!!!) Čím to může být?
Problém se objevil sám od sebe, aniž by kdokoliv měnil nastavení OpenOffice nebo KDE. V seznamu procesů není vidět nic, co by připomínalo OpenOffice. (!)
Zjistil jsem, že existuje nějaký nesmysl jménem kfmclient, který jen a pouze sucks. Tady a tady jsou návody, jak změnit implicitního správce souborů. Ty návody samozřejmě nefungují ani náhodou, což je u KDE normální. Ty soubory kfmclient_*, mám nastavené defaultně a nikdo se v nich nikdy předtím nevrtal. Zkoušel jsem v těch souborech něco měnit, ale prostě to nemá absolutně žádný vliv.
Konqueror i Krusader normálně fungují, když je explicitně spustím. Jen odkazy na složky a zařízení prostě používají správce tisku z OpenOffice místo Konqueroru. Nepochopitelné.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: