Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Ahoj vsem,
mam tady na Debianu rozchozeny DND (Bind9).
Pocitace v siti ho pouzivaji. Preklady adres jsou v pohode, az na jednui vec.
Mam nastaveno na zkousku i A zaznam na seznam.cz a pouzil jsem ho na CNAME:
seznam IN A 77.75.72.3
* IN CNAME seznam
Kdyz teda nekdo zada do prohlizece adresu, napr. kgjfjabgviahiu , ukaze se mu sice seznam.cz, ale nejak rozhasenej. Je to v priloze.
PS: dela to jakakoliv stranka, kterou nastavim misto seznam.cz
samozrejme mluvim o DNS .. vloudil se preklep
Asi ma seznam nejake sablony na jinem serveru a klient se uz
na ne nedopta. Nebude lepsi ty verejne IP kesovat?
NN
style.kgjfjabgviahiu
, která se přes váš DNS server přesměruje zpět na homepage Seznamu, kde takový styl není.
Pokud už něco takového chcete dělat, nainstalujte si i nějaký vlastní web server a přes něj požadavky přesměrovávejte na Seznam. Kdyby Seznam používal virtual hosty podle jména, to vaše řešení vůbec nebude fungovat.
Navíc tímhle způsobem nepřesměrováváte jen HTTP provoz, ale i všechno ostatní – poštu a další protokoly. Rozhodně mi to nepřipadá jako dobrý nápad – pokud uživatel zadá špatně adresu, má se to dozvědět a má ji opravit.
Ten seznam byl jen jako zkouska. Na svem serveru mam web, postu atd. Takze by ten presmerovany provoz myslim tak nevadil. Presto mi nejdou ani moje stranky, kdyz tohle napisu.
Mam treba zaznam pro SMTP, ktery je na mem serveru, takze i kdybych nepresmerovaval nesmysly, po napsani SMTP do prohlizece se mi stejne zobrazi moje rozpadla "stranka"..
ssh
na svůj server, udělal bych překlep v adrese, a místo toho bych musel čekat, až vyprší timeout spojení (pokud váš server na příslušném portu nenaslouchá a nevrací odpověď port nedostupný), nebo bych se marně pokoušel přihlásit na váš server v domnění, že se přihlašuju na svůj.
Hm, asi resime vec, o kterou mi tak moc nejde nebo to nechapu
Jde mi hlavne o tohle:
Mam na jednom serveru (10.0.10.1) DNS, Postfix a Apache2.
V DNS zaznamech mam i CNAME "smtp" odkazujici se na 10.0.10.1.
Kdyz napisu: "smtp.mojedomena.cz", ukaze se mi muj prvni VirtualHost na Apache2 V PORADKU,
kdyz ale napisu jenom "smtp", ukaze se mi ta moje stranka bez stylu.
Vubec by mi nevadilo, kdyby se mi po napsani "smtp" ukazalo napr. ze stranka neexistuje, ale to nevim, jak udelat. Proto jsem na zacatku demonstroval na Seznam.cz, co to dela...
Takze o to presmerovani mi ani tak nejde...
http://smtp.mojedomena.cz/style.css
, a ten asi existuje, a v druhém případě se má načíst http://smtp/style.css
, a na to asi server odpoví chybovým kódem nebo HTML stránkou, ne stylem.
Vubec by mi nevadilo, kdyby se mi po napsani "smtp" ukazalo napr. ze stranka neexistuje, ale to nevim, jak udelat.Jednoduše – nedávat do kešujícího DNS serveru hvězdičkovou doménu, která odchytí neexistující domény, a ponechat normální nastavení – tj. pokud doména neexistuje, klient dostane odpověď, že doména neexistuje a zobrazí příslušnou chybovou hlášku.
hvezdicku mam zrusenou... tzn. pri zadani napr. "khdfkkh" stranka neexistuje... ale smtp mam stane v DNS a proto se stranka ukaze - bez stylu..
Kdyz teda nekdo zada do prohlizece adresu, napr. kgjfjabgviahiu , ukaze se mu sice seznam.cz, ale nejak rozhasenej.
Prohlizec si zjisti IP adresu toho kgjfjabgviahiu, dostane z DNS odpoved podle vaseho nastaveni, pripoji se tam a rekne si o dokument z kgjfjabgviahiu. Ale ten server o zadnem kgjfjabgviahiu nema poneti, takze vrati error nebo vychozi web. A cim vic operaci na tom umisteni nejak zavisi, tim vic se jich podela.
Na tyhle veci DNS neni.
Tiskni
Sdílej: