Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
Mam dotaz, naistaloval som na server Debian 5, server ma dve sietovky jedna na doske, druha v PCI , ked som druhu sietovku nakofiguroval pre vnutornu siet , tak cez prvu sietovku sa nemozem dostat na internet, ktora predtym fungovala, neviem ci som to dobre vysvetlil. Skratka a jednoducho nemozem robit update. V com je zadrhel? Dakujem
Jak se to projevuje? Pingneš si v rámci LAN, tedy když víš, že má jedna síťovka IP adresu z rozsahu Z, na bránu si pingneš? Čili jestli nejsou prohozený interfejsy.
..ked pingam na sietovky, branu je vsetko v poriadku. Nie som az taky zbehli v linuxe.
...uz jo to v poriadku , nemal som ju nahodenu myslim tym eth0, takze internet funguje a este spojazdnit eth1 aby som sa mohol pripojit ineho pc v lokalnej sieti. To znamena ze tiez treba nahodit ifup eth1?
....zistil som takuto skutocnost, z lokalneho PC som sa na iternet nedostal, ak som pingnul na obidve sietovky z lokalneho PC, tak bola odozva ale ak pingnem na branu ziadna odozva, v com je problem?
Hm, máš dvě síťovky? Obě jsou up? IP adresy lokální a protějšků sedí? Brána je v jakém rozsahu, síti? Musíš mít routy ve směru do internetu i z internetu, jestli máš ve své péči více zařízení v řadě.
http://www.skfree.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=124
hlavně bod 4
...vedel by mi niekdo povedat kde zapnem podporu routovania ked v Debian 5 subor "/etc/network/options nieje..
/etc/sysctl.conf ... net.ipv4.ip_forward=1 ...Zdar Max
Ahoj
Zkus poslat vypis nasledujicich prikazu:
ifconfig -a
route -n
Tiskni
Sdílej: