Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Dobry den, po instalacii archlinuxu a kde4 nefunguje font hinting v kde, po zapnuti v control panel pisma aplikacii zostanu nehintovane a pisma v plasma widgetoch sa nezobrazuju vobec.
Ako pouzivatela opensuse ma sklamal nedostatok balikov ci uz ako official alebo aur, chcel by som sa spytat ci je mozne pouzivat v archu deb alebo rpm baliky, idealne aj s moznostou pouzivat deb/rpm repozitare.
Posledna vec je pomalost pacmana pri stahovani. Su vsetky servery vytazene natolko, ze nedokazem stahovat viac ako 50-70 kbs alebo je chyba medzi klavesnicou a stolickou :] ?
Verzie kde a archu su aktualizovane k dnesnemu dnu.
/etc/pacman.d/mirrorlistPokud chceš tedy rychlejší sosání, tak si nahoru posuň třeba cvut, nebo nějaký náš rychlý server.
... [core] Include = /etc/pacman.d/mirrorlist [extra] Include = /etc/pacman.d/mirrorlist [community] Include = /etc/pacman.d/mirrorlist ...Zdar Max
Mam to tak, ale ako hovorim nizsie wine mi pacman nenajde.
No kontroloval som tie baliky, ked to dam vyhladat cez archlinuxorg tak ich najde, ale pacman mi hlasi napriklad ze wine nie je v db. Pritom mirrorlist by mal byt ok.
K tomu kde idem si pridat ten repozitar na kdemod.
Uz mam to kde4 z kdemod, bohuzial hinting stale nefunguje.
cd ~ mv .kde4 .kde4-backupNašel jsem i nějaký popis bugu : solved: qt bug, fixed in 4.5, který byl vyřešen qt verzí 4.5
promiňte že sem lezu s tak trochu offtopicem ale už nějakou dobu se nemůžu dostat na www.archlinux.cz/forum píše mi to Error: Unable to fetch guest information. Jinak teda já po různých zádrhelech s KDE4 přešel na XFCE. Hlavně teda proto že na mém hardware stačilo mít na jedné ploše internet a na druhé třeba prohlížeč obrázků a mašina se zastavila.
Tiskni
Sdílej: