Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Dobry den, po instalacii archlinuxu a kde4 nefunguje font hinting v kde, po zapnuti v control panel pisma aplikacii zostanu nehintovane a pisma v plasma widgetoch sa nezobrazuju vobec.
Ako pouzivatela opensuse ma sklamal nedostatok balikov ci uz ako official alebo aur, chcel by som sa spytat ci je mozne pouzivat v archu deb alebo rpm baliky, idealne aj s moznostou pouzivat deb/rpm repozitare.
Posledna vec je pomalost pacmana pri stahovani. Su vsetky servery vytazene natolko, ze nedokazem stahovat viac ako 50-70 kbs alebo je chyba medzi klavesnicou a stolickou :] ?
Verzie kde a archu su aktualizovane k dnesnemu dnu.
/etc/pacman.d/mirrorlistPokud chceš tedy rychlejší sosání, tak si nahoru posuň třeba cvut, nebo nějaký náš rychlý server.
... [core] Include = /etc/pacman.d/mirrorlist [extra] Include = /etc/pacman.d/mirrorlist [community] Include = /etc/pacman.d/mirrorlist ...Zdar Max
Mam to tak, ale ako hovorim nizsie wine mi pacman nenajde.
No kontroloval som tie baliky, ked to dam vyhladat cez archlinuxorg tak ich najde, ale pacman mi hlasi napriklad ze wine nie je v db. Pritom mirrorlist by mal byt ok.
K tomu kde idem si pridat ten repozitar na kdemod.
Uz mam to kde4 z kdemod, bohuzial hinting stale nefunguje.
cd ~ mv .kde4 .kde4-backupNašel jsem i nějaký popis bugu : solved: qt bug, fixed in 4.5, který byl vyřešen qt verzí 4.5
promiňte že sem lezu s tak trochu offtopicem ale už nějakou dobu se nemůžu dostat na www.archlinux.cz/forum píše mi to Error: Unable to fetch guest information. Jinak teda já po různých zádrhelech s KDE4 přešel na XFCE. Hlavně teda proto že na mém hardware stačilo mít na jedné ploše internet a na druhé třeba prohlížeč obrázků a mašina se zastavila.
Tiskni Sdílej: