Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Po delsi dobe laborovani a kompilace modulu pro jadro ipt_acoount jsem se rozhodl opustit tento program a vyzkouset jiny , existuje nejake reseni jak pocitat prenesena data na IPckach .Staci mi jen nejakej zaznam v textovem logu dalsi zpracovani si obstaram sam .
Já jsem si nakonec udělal vlastní pravidla pro iptables a z nich si tahám potřebné údaje. Připadá mi to jednoduché a efektivní.
uz jsem se taky o neco pokusil zkusil jsem to pres mangle a v pocitadle se ukazuje jen aktualni hodnota ne celkova spocitana
uz jsem to zpravil , ted pocitam data pro jednotliva IP , zajimal by me jeste zapis pro stav kdybych chtel pocitat data pro rozhrani napriklad eth1
Musíš si přidat obecné pravidlo bez parametru pro zdrojovou/cílovou IP. Např:
# novy chain pro sledovani provozu iptables -N monitoring # cely FORWARD prozenu mym chainem iptables -A FORWARD -j monitoring # kompletni provoz, smerujici "do" eth0 iptables -A monitoring -i eth0
Tiskni
Sdílej: