Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Zdravím,
mám následující systém:
Centos 4.3
v systému tři síťové karty, dvě fungují bez nejmenších problémů, třetí jsem přidával teď a bohužel nemohu přijít na to, proč ikdyž zdánlivě funguje, není schopná pravěpodobně poslat žádný paket...
eth2 Link encap:Ethernet HWaddr 00:E0:28:62:05:8B
inet addr:10.1.3.254 Bcast:10.1.3.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:13163 errors:7 dropped:3749 overruns:7 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:1139826 (1.0 MiB) TX bytes:0 (0.0 b)
Interrupt:193 Base address:0xa800
Zaráží mě ty jednak ty hodnoty u TX, jednak ty chyby u RX... když si pustím tcpdump na té kartě, tak vidím provoz, nicméně jen ten, který je ke mě, opačný vidět vůbec není....
Co byste podezřívali ? Síťovou kartu ? Je možné, že by se takhle projevil např. špatný switch nebo kabel ?
Předesílám, že na tom stroji jsem neměl iptables.
Díky moc za nápady..
online
Mas uplnou pravdu, muze to byt kabel, sitovka nebo port ve switchi. Budes muset experimentovat
#Předesílám, že na tom stroji jsem neměl iptables.
Upozornuji na to, ze u stroju s vice nez jednou sitovou kartou musi byt nastaveny routovaci tabulky. A to musi byt nastaveny spravne.
Co vam napise prikaz "route"? Karta eth2 muze treba pakety pouze prijimat a uz do ni zadna odesilaci routa nevede.
Tiskni Sdílej: