Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
neviem ci to nema daco spolocne tak pridam aj predosli problem odkedy to zacalo
po spusteni pc mi prejde jenaka kontorla s konciacimi riadkami OK, OK
az na jeden bom ktori je oznnaceny cervenou *
no suitable module for running kernel found ,
starting virtual box host networking *
starting hardware abstraction layer hald
viem sa k tej tabulke dostat aj cez
ctrl+alt+ F8
to bude asi terminal len neviem ako to opravit
tentokrat som prisiel aj nato ze sa ani instalovat neda lebo ked instalaciu zacnem PC zamrzne uplne iba miska sa strasne sekavo pohybuje
ani APT on CD nece urobyt zalohu programou , normalne dojde do 100percent a potom samo vypne program a v srave systemu je ako zombie a ani vypnut sa neda
uz neviem ako si s tym poradit
pomocc lebo uz linux uple preinstalujem ked to neopravim
Neviem ci to neni tym , ze som mal naistalovanu ubuntu bo som skusal aka je ta nova , ale kedze ma neoslovila tak som ju vymazal , ale stihla mi ešte rozdelit darddisk lebo o ten moj linux som necel prist , tak som mal Ubuntu na jednej casti disku a na druhej moj Mint aj s vsetkymi suborami
dal som to dopovdneho stavu tak , ze som pustil s CD linux a asi 4 prikazmi v terminale som opravil group ci jak sa to vola aby citalo len mint a potom som tu cast hardisku kde je ubuntu vymazal a ostal mi mint , potom som dal zas live CD a spojil hdd dokopi do povodneho stavu
stali sa vsak 2 veci , pocas spajania com presuval a kopiroval swap, a napisalo mi pri spajani nejaku chybu error a tak som ho prerusil no hdd bol aj tak spojeny
+ APT on CD som si cel urobyt zalohu programou aby som mohol linux jednoducho preinstalovat ,
z ATP on CD ani s CD som nespustal lnux iba normalne klasicky ,
este som zabudol , ze aj keby sa mi podarilo naistalovat virtual box , oco som sa uz parkrat marne pokusil , neviem ako chybu napravit
nemoznost ze dam normalne live cd , a nezmaze mi subori iba opravi chyby alebo preinstaluje tie hlavne veci v jadre linuxu a vsetko necha neporusene?
tentokrat vypisi pred instalaciou virtual boxu toto
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.
Tiskni
Sdílej: