Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
máme novej servr a potřebuju na něho dostat data ze starýho FTP. je tam proftpd napojenej na mysql.
problém je v tom, že u toho, co bylo na "starým" FTP nejdou přes klienta rušit adresáře. píše to chybu 550, directory is not empty (i u prázdných adresářů). když vytvořím novej adresář, tak mě ho v pohodě smaže, ať je prázdnej nebo ne.
co se týče práv, ty samozřejmě nastavený mám, změnil sem vlastníka i nastavil práva stejně, jako "novým" souborům (umask 022). chown -R, chmod -R
pustil sem podrobný logování, ale nic novýho tam nebylo.
setkal se s tím už nekdo?
problém je v tom, že u toho, co bylo na "starým" FTP nejdou přes klienta rušit adresáře. píše to chybu 550, directory is not empty (i u prázdných adresářů).Nejsou tam skryté soubory? (
.*
)
máš pravdu...! je to skrytejma souborama.
sice nechápu, jakej to na to má vliv, když jiný neprázdný adresáře maže... máš (nebo nekdo jinej) i vysvětlení/nastavení toho, aby to nedělalo?
myslím tím řešení na straně servru. aby ty soubory nějak ignoroval. nejsou totiž skrytý sobory jako skrytý sobory. windows klienti si pod tím představujou něco jinýho, než potřebuju.
Tiskni
Sdílej: