Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
toto je priblizny nakres siete:
http://i39.tinypic.com/2qkl0k1.png
Z PC2 sa dostanem do vsetkych routerov, ale z PC1 sa nedostanem do routera 2 ani do zariadeni za nim. A potreboval by som pre konfiguraciu. Vedeli by ste poradit ako to riesit, po pripade dat nejaky link alebo napovedu kde sa to dozvediet, alebo si to nastudovat? Vopred dakujem.
ono vsetko patri mne, takze do vsetkeho mam pristup. Ked vypnem tu maškaradu, tak zas PC za router2 nebudu vidiet do router1, odkial beru internet. Z PC1 potrebujem pristup dole pre komunikaciu hlavne s klientskymi ap za routerom2. Popripade dobre by bolo keby slo otvorit komunikaciu oboma smermi, rozmyslal som nieco ako opacnu gateway(na router1 nastavit gateway routera 2, ale to som skusal a nefunguje).
zdravim, zadnoy NAT nepotrebujes to je blabol. pokud routujes tak routujes-tzn. an prvnim routeru je zapotrebi aby v routovaci tabulce bylo co kde ma hledat takze routy a dalsi site neco jako ip route add 10.13.55.0/24 via 192.168.10.6 jelikoz router vidi skrz svou routovaci tabulku na 192.168.10.6 tak pro nej nebude problem na tuto ip posla pozadavek na 10.13.55.x a tento router 2 opet vidi do sve site. Naopak pozadavek z PC2, opet podle routovacich tabulek, jde podle brany a hleda svou sit.
Jeste bych doplnil-omouvam se za preklepy nebot je rano a ja jeste nemam v sobe kavutak jsem castecne nefunkcni.
PS: taky by me zajimalo v jakem softu to je kreslene
Kam az se z PC2 dostanes?
NN
Tiskni
Sdílej: