Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
A jak to mas na sebe navazane? Hlavne tedy ten Postfix a SA. Kdyby to bylo jako content_filter treba pres amavis, tak se to IMHO bude scannovat jeste pred expandovanim.
smtp inet n - n - - smtpd
-o content_filter=spamassassin
spamassassin unix - n n - - pipe
user=spamd argv=/usr/bin/spamc -f -e /usr/sbin/sendmail -oi -f ${sender} ${recipient}
Eh. Jsi si jist, ze vis, co presne delas? Pri doruceni kazdeho mailu poustis novy proces, ten ho proscanuje a zase se ukonci. Misto aby tam sedel demon, ktery maily prijima, zpracovava a zase odesila. Rekl bych, ze tohle reseni je podstatne systemove narocnejsi nez s amavisem... pokud tedy byl spravne nainstalovan a nakonfigurovan.
Kazdopadne bych doporucil podivat se na http://www.postfix.org/FILTER_README.html , pripadne na http://www.postfix.org/postconf.5.html#receive_override_options , konkretne no_address_mappings.
Ano, a ty to spoustis pres spamc a pres pipe, takze jako samostatny proces.
Asi jsem se ztratil. Spamc je program, ktery predava data ke scannovani spamd. Musi se tedy na kazde zpracovani mailu spoustet. Me osobne prijde jednodussi predavat data naprimo (napriklad pres lmtp) daemonovi. Napriklad amavisd-new, ktery lmtp bez problemu zvlada, staci postupovat podle prislusneho HOWTO.
Co se spotreby pameti tyce, tyhle veci jsou zrave. Pokud mas 256MB, pripadne provozujes vetsi instalaci, narazis asi na problem. Pokud je ovsem zatizeni primerene vykonnosti HW, zkontroloval bych si radeji, ze vsechno funguje jak ma (spamassassin -D, napriklad).
Doporucene cteni - http://www.ijs.si/software/amavisd/README.postfix.html.
Tiskni
Sdílej: