Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Budem migrovať obsah servera na novšie železo a zaujímalo by ma ako sa má správne migrovať informácia o quotách (quota format v2) jednotlivých používateľov. Stačí len prekopírovať súbory aquota.user a aquota.group?
Ideální je překopírovat celé diskové oddíly mezi disky. Akorát, pokud je nový disk větší, je pak vhodné oddíl rozšířit. To je nejjistější varianta, ale chápu že na to možná nemáš potřebné znalosti...
Pokud jsou nový a starý server oddělené (nejedná se o výměnu pouze některých komponent), myslím že by mělo jít překopírovat oddíl po síti - na novém disku vytvoříš prázdný oddíl o velikosti starého oddílu, přes ssh překopíruješ např. /dev/hda1 na /dev/hda1 nového disku a na novém disku nakonec rozšíříš.
Tohle je prakticky univerzální postup pro překopírování jakéhokoli oddílu.
Cieľový oddiel je o niečo menší... Tie informácie o kvótach sú priamo na tom oddieli v tých dvoch súboroch? Potom by mi malo stačiť niečo ako
tar -cz /cesta/na/starom | ssh user@novyserver "tar -xzp -C /cesta/na/novom"
Nový server je úplne iná mašina, v inej serverovni. Jedná sa o mailserver a bohužial nemôžem starý vypnúť a prehodiť disky, pretože starý server bol obyčajný tower a nový je rackový s úplne inými diskami (3.5 " SATA vs 2.5" SAS). Navyše ten starý bude musieť bežať s tým novým súbežne pár dní a preposielať maily, kým sa zmátožia DNSka po celom svete.
Tá journaled quota vyzerá veľmi pekne - vďaka za inšpiráciu. Na novom serveri bude ext3, takže by to malo ísť...
Inak, aktuálne využitie kvót viem spočítať ručne cez quotacheck, išlo mi teda skôr o prenesenie nastavení limitov pre jednotlivých používateľov.
Tiskni
Sdílej: