abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:22 | Zajímavý software

    Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 04:11 | Zajímavý software

    Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    3.4. 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.4. 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    3.4. 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    2.4. 18:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 15:11 | Zajímavý software

    Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.4. 14:00 | Komunita

    Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1222 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Replikacia Postgresu

    16.4.2009 13:14 R0nnIe
    Replikacia Postgresu
    Přečteno: 202×

    Zdravim vsetkých. Chcel by som Vas poziadat o pomoc s mojim problemom. Mam 8 serverov, ktore su v roznych podsietach, a na kazdom je databaza vytvorena v postgrese, a rozne upravovana jednotlivymi pracoviskami. Dalej mam zalozny server na ktory momentalne stahujem denne dump subory z jednotlivimi zalohami databaz. Chcel by som ale spravit nieco take, ze by som aj na zaloznom servery spustil postgres, a povitvaral databazi s prislusnim nazvom serveru, a do kazdej by sa mi denne replikovali tieto servre. V pripade vypadku by som zobral zalozny server, kde by som zmenil nazov databazi na taky aky bol na vypadnutom serveri, a zmenil ip adresu, tak aby sa dalo na nom pracovat, akoby sa nic nestalo. Najradsej by som ale bol, aby sa tato replikacia urobila cez noc. Este je dolezite poznamenat, ze nejde o najmensie databazi, ale od 100MB do 1GB. Je nieco taketo mozne a ako? Dakujem za odpoved

    Odpovědi

    16.4.2009 17:23 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Replikacia Postgresu

    http://edoceo.com/liber/db-postgresql-replication

    Slony , nekdo na root-u rikal, ze uz je v nove jsich verzich implementovana ana tato 'master-slave' replikace. Predstavuu si to jako centralni, databazi, kterou bude backup a na jednotlivych pracovistich budou "slave" databaze, ktere su budou replikovat.

    V jednodusim pripade vytvorim na backup-u databazi a skriptem budu tahat databaze s praovist a load-ovat  je do teto velke a pridam nejake alarmy na mail a tak.

    NN 

    frEon avatar 16.4.2009 19:59 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Replikacia Postgresu

    Samotna replikace je velmi jednoducha, viz dokumentace..

    Budes si ale muset naskriptovat stridani jednotlivych serveru v replikaci. A nezapomenout na pripady typu drop table a pod.

    Talking about music is like dancing to architecture.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.